Wygląd ma znaczenie! – Autorskie Warsztaty Moniki Janik

W ubiegłą sobotę, w siedzibie firmy Kreacja przy ulicy Katowickiej 8b, miało miejsce kolejne spotkanie z Moniką Janik – konsultantką wizerunku biznesowego i indywidualnego. Warsztaty odbyły się w kameralnym gronie i bardzo miłej, kobiecej atmosferze. Tematem pierwszego wystąpienia było znaczenie wyglądu w życiu człowieka.

Uczestniczki poznały trzy najważniejsze tajniki wizerunku, którymi są: barwa, sylwetka i styl. Liczne przykłady obrazowały, że kluczem do sukcesu jest spójny i harmonijny wizerunek. Okazało się, że nie ilość, lecz jakość jest najważniejsza, a kobieca szafa wcale nie musi pękać w szwach.Profesjonalistka umacniała świadomość dobrego smaku i klasy, a przy tym uczyła, jak rozpoznać mistrzowskie wykonanie ubrań i wysokiej jakości materiały. Panie dowiedziały się które surowce są naturalne, sztuczne, a które syntetyczne. Dzięki przyniesionym na warsztaty próbkom materiałów mogły zobaczyć ich wygląd i sprawdzić, jakie są w dotyku. Każda uczestniczka otrzymała również karnet kolorów z próbkami materiałów adekwatnych do swojego typu urody, co jest pomocne przy zakupach, a także ma istotne znaczenie co do makijażu czy koloru włosów.Pojawiły się również ciekawe informacje o tym, jaki wpływ na ówczesną modę miały ciężkie czasy, wojny i kryzys gospodarczy. Nawet wówczas moda nie przestała się rozwijać, albowiem właśnie wtedy powstały np. torby listonoszki, ogrodniczki, chustki czy jedwabna bielizna. Tak pozytywnym akcentem zakończyła się pierwsza część warsztatów.

Następnie w studiu Kreacja pojawił się gość specjalny – psychoterapeutka mgr Joanna Nowak-Szewczyk, która poruszyła temat stresu w życiu człowieka. Obecne na spotkaniu panie mogły podzielić się własnymi odczuciami na temat, który jak się okazało był dość delikatny i wywołał wiele emocji. Rozmówczynie bardzo otworzyły się przed psychoterapeutką i zaczęły dzielić się swoimi życiowymi doświadczeniami, co spowodowało wzruszającą i pełną refleksji atmosferę. Prowadząca warsztaty wyjaśniła, jak mocno stres wpływa na całe życie, a nawet zdrowie, podkreślała, że ważna jest równowaga psychiczna między pracą a życiem prywatnym. Na koniec panie poznały przydatne i proste metody jak radzić sobie ze stresem, ponieważ najważniejsze jest zaplanowanie sobie tej walki i dążenie do celu krok po kroku.

Jak podkreśla właścicielka firmy Kreacja – Monika Janik – sobotnie spotkanie było jak dotąd najlepsze ze względu na wspaniałą atmosferę, otwartość uczestniczek i ich zaangażowanie.  Jej warsztaty to bardzo interesujące oraz inspirujące spotkania dla kobiet, które pragną inwestować w swój wygląd i rozwój osobisty. Jest to świetny początek do dalszej przygody z nowym i świadomym kreowaniem swojego wizerunku.

Kolejne warsztaty odbędą się już w marcu i dotyczyć będą wizażu. Jednak spotkania z psychologiem na pewno będą się powtarzały, ponieważ okazało się, że jest na to spore zapotrzebowanie. Pojawił się również pomysł, żeby utworzyć w Mysłowicach Klub Kobiet, aby tego typu spotkania mogły odbywać się częściej, a każda z członkiń, oprócz miło spędzonego czasu i poznania nowych osób, mogłaby porozmawiać o swoich osobistych problemach i uzyskać odpowiednią pomoc.

Komentarze