Artykuł sponsorowany

ProMed – nowo otwarta przychodnia specjalistyczna

fot. ARAmedia

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ProMed to dobrze znana mysłowiczanom od lat przychodnia, w której odwiedzić można zarówno lekarzy pierwszego kontaktu i pediatrów, jak i specjalistów różnych dziedzin medycyny. Od 2 kwietnia ProMed to dwie placówki znajdujące się w sąsiedztwie – przychodnia rodzinna i nowo otwarta przychodnia specjalistyczna.

Dla wygody pacjentów właściciele postanowili wyremontować budynek przy ul. Grunwaldzkiej 22 i do niego przenieść wszystkie gabinety specjalistyczne. – To zdecydowanie zmniejszyło tłok w poczekalniach i pozwoliło nam otworzyć nowe gabinety lekarskie – tłumaczy Anna Nowak, właścicielka ProMedu.

Przy Grunwaldzkiej na koszt funduszu zdrowia odwiedzić można reumatologa, geriatrę oraz jedynego w naszym mieście gastroenterologa, można też zapisać się na badania endoskopowe. Prywatnie skorzystać można także z kolonoskopii z polipektomią, czyli natychmiastowym wycięciem ewentualnych zmian w jelicie grubym. Zakupiono w tym celu sprzęt najnowszej generacji – wideokolonoskop i wideoendoskop. Badania tymi urządzeniami mogą być wykonywane ze znieczuleniem.

Na własny koszt zapiszemy się tam również do dermatochirurga, specjalisty chorób metabolicznych i diabetologa. To nowo otwarte w placówce  gabinety, będące odpowiedzią na potrzeby mieszkańców naszego miasta. ProMed dysponuje również ultrasonografem i własnym laboratorium medycznym. – W miarę upływu czasu planujemy też poszerzenie zakresu usług naszej przychodni – chcielibyśmy zatrudnić proktologa, kardiologa i ginekologa, bo wiemy, że w Mysłowicach jest zapotrzebowanie na tych lekarzy – mówi Anna Nowak i zapewnia, że jesienią będzie walczyć w Narodowym Funduszu Zdrowia o kontrakty na nowe gabinety oraz o zwiększenie limitów na wizyty u przyjmujących już w ProMedzie specjalistów. Co ważne, sami pacjenci mogą mieć ogromny wpływ na długość kolejek do pożądanych lekarzy – każda ich interwencja w NFZ lub pismo wystosowane w tej sprawie do właścicieli przychodni zwiększają szansę na większe limity, a co za tym idzie, mniejsze kolejki do lekarza.

Przychodnia specjalistyczna ProMed czynna jest w poniedziałki, wtorki i czwartki od godziny 8 do 14, w środy od 15 do 18 i w piątki od godziny 8 do 15. Do lekarzy specjalistów można się rejestrować pod numerami telefonu: 503 929 660 oraz 32 222 45 91.

Komentarze