Szemrany bohaterem wystawy w łódzkim kinie Charlie

Plakat promujący wydarzenie

W ciągu ostatnich pięciu lat na łamach „Gazety Mysłowickiej” ukazało się ok. 60 odcinków komiksu „Szemrany”. Od 12 maja w kinie Charlie w Łodzi będzie można zobaczyć siedem powiększonych reprodukcji rysunków naszego współpracownika, byłego zastępcy redaktora naczelnego „Gazety”, Bartosza Kondziołki.

Postać Szemranego powstała w listach. Osiem lat temu pisał je z zagranicy Bartosz Kondziołka, wtedy mieszkaniec Mysłowic, dzisiaj reporter TOK FM w Łodzi. Pierwszy odcinek jego przygód ukazał się w maju 2013 r. na prowadzonym przez Bartosza blogu Szary Notes. W tym samym miesiącu komiks zaczął być publikowany w „Gazecie Mysłowickiej”.

– Z Szemranym mogłaby utożsamiać się część dzisiejszych 30-latków. Przede wszystkim to „typ spod ciemnej gwiazdy”. Trochę tajemniczy, z dużym dystansem do siebie, zabójczo przystojny z prawego profilu. Interesuje się kulturą, gra na gitarze, maluje sprayem po murach – mówi Bogumił Stoksik, redaktor naczelny „Gazety”.

Komiks, z delikatnie abstrakcyjnym, sytuacyjnym humorem na bazie osobistych doświadczeń autora, raczej stroni od aktualnych tematów. Odcinki rysowane są zwykle ołówkiem na kartce A4. Powstały także koszulki, naklejki, torby i kubki z podobizną postaci. Szemrany lubi też podróże. Nalepki zostawia w różnych częściach świata. Zdjęcia z jego wyjazdów można znaleźć w internecie.

Wszystkie części komiksu możecie zobaczyć tutaj oraz na blogu autora. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 maja o godz. 17 w kinie Charlie przy ul. Piotrkowskiej 203/205 w Łodzi. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 12 lipca.

Plakat promujący wydarzenie

Komentarze