Św. Mikołaj w Zatorlandzie. KONKURS

Plakat promujący wydarzenie

Jedną z najbardziej uwielbianych postaci przez ludzi na całym świecie jest św. Mikołaj. Przeważnie wchodzi do domu przez komin, zostawia upominki i wymyka się, kiedy nikt nie widzi. Żeby go spotkać, trzeba się bardzo natrudzić. Zamiast próbować przyłapać Mikołaja na dostarczaniu prezentów, przyjedźcie do parku Zatorland, gdzie ten wyjątkowy święty postanowił urządzić sobie siedzibę.

Niezwykłą okazją, by wczuć się w wyjątkowy świąteczny nastrój, jest odwiedzenie Parku Świętego Mikołaja w Zatorze. Stałym punktem wycieczki jest tutaj spektakl „Historia św. Mikołaja”, tegoroczna nowość. Podczas ok. 30-minutowego przedstawienia kukiełkowego dzieci dokładnie poznają historię ich ulubionego świętego.

Niezaprzeczalnie najbardziej wyczekiwaną atrakcją w Parku Świętego Mikołaja jest spotkanie z nim samym. Zadanie mu kilku pytań, o czym marzyło się przez całe życie, oraz wyszeptanie życzeń związanych z wymarzonymi prezentami na święta, to żaden problem. Dzieci będą miały także możliwość otrzymania od św. Mikołaja prezentów (dostarczonych przez rodziców lub zakupionych w parku). Ale rozmowa ze świętym to nie jedyne, co was czeka.

Zimowe aktywności

Wizyta w Parku Świętego Mikołaja może być też okazją do aktywnego spędzenia czasu. Mikołaj zadbał o to, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie. Tych, którzy lubią sporty zimowe, na pewno zainteresuje lodowisko o wielkości 200 m kw. Działa przy nim bezpłatna wypożyczalnia łyżew we wszystkich dostępnych rozmiarach.

Na trochę starszych odwiedzających czekają olbrzymia zjeżdżalnia oraz diabelski młyn, a na tych mniejszych minipociąg, który przemierza bajkowe scenerie, dostarczając przy tym niesamowitych wrażeń.

Niespotykaną na co dzień atrakcją może być obejrzenie filmu „Bee Musical, czyli pszczółki rozrabiają” w jedynym polskim kinie 360 3D, w którym ekran otacza oglądających ze wszystkich stron. Widzowie mają wrażenie, że są częścią oglądanego musicalu. Efektowna gra kolorów i dźwięków, zapach kwiatów i miodu to tylko niektóre z doświadczeń czekających na wszystkich chętnych do oglądania filmu.

Lodowa kraina św. Mikołaja

6 i 7 stycznia odbędą się w Zatorze pokazy wycinania figur w lodzie, zatytułowane „Kraina lodu”, które zachwycą nie tylko najmłodszych. Żadne dziecko i żaden dorosły nie będzie w stanie zapomnieć o wspaniałej wizycie w Parku Świętego Mikołaja. Dzięki odwiedzinom w jego domu, wyszeptane mu na ucho życzenia na pewno się spełnią. Możecie się o tym przekonać na własnej skórze. A wszystko to w niezwykłych okolicznościach przyrody. Przekroczenie bramy czarodziejskiego lasu, pełnego wiekowych drzew różnego gatunku, sprawi, że poczujecie magię tego miejsca. Dlaczego czarodziejskiego? A w jakim innym miejscu mógłby zamieszkać św. Mikołaj, jeśli nie w magicznym Zatorlandzie?

Wieczór pastorałek

Kolejną niespodzianką, którą przygotował Park Świętego Mikołaja na zakończenie zimowych atrakcji, będzie wieczór pastorałek. Obędzie się on 14 stycznia. Wspólne kolędowanie z udziałem dzieci będzie jednym z najbardziej klimatycznych wydarzeń parku. Muzyka, śpiew oraz występy będą towarzyszyć wszystkim odwiedzającym Zatorland. Ale nie tylko… Nie zdradzimy jednak wszystkich szczegółów i pozostawimy małą nutkę tajemniczości. O tym wszystkim będziecie mogli przekonać się już niedługo. Zapraszamy wszystkich do Parku Świętego Mikołaja! Więcej: www.parkmikolaja.pl.

Przygotowaliśmy dla was konkurs. Aby powalczyć o bilety, należy wysłać na adres redakcja@gazetamyslowicka.com maila ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu, w tytule wpisując hasło „Zatorland”. Spośród zgłoszeń nadesłanych do 15 grudnia włącznie wybierzemy aż ośmioro zwycięzców, którzy otrzymają po jednej dwuosobowej wejściówce do Zatorlandu. Z laureatami skontaktujemy się mailowo. Powodzenia!
Komentarze