Św. Mikołaj rezyduje w Zatorlandzie. Wygraj bilety do świątecznego parku

Plakat promujący wydarzenie

Jedną z najbardziej uwielbianych postaci przez ludzi na całym świecie jest św. Mikołaj. To od niego co roku grzeczne dzieci dostają upragnione prezenty, a te niegrzeczne – rózgi. Mikołaj przeważnie wchodzi do domu przez komin, zostawia upominki i wymyka się, kiedy nikt nie widzi. Żeby go spotkać, trzeba się bardzo natrudzić. Zamiast próbować przyłapać Mikołaja na dostarczaniu prezentów, przyjedźcie do Parku Zatorland, gdzie ten wyjątkowy święty postanowił urządzić sobie siedzibę.

Nasza wiedza o św. Mikołaju zazwyczaj zaczyna się i kończy na tym, że przynosi on prezenty, jest dosyć postawnym mężczyzną z białą, długą brodą i zawsze ma na sobie czerwone ubrania. Specyficzną czerwoną czapkę Mikołaja z pomponem w domu ma chyba każdy. Zaczynamy ją nosić od chwili, gdy pierwszy raz w roku usłyszymy utwór „Jingle Bells” czy inną wprawiającą nas w okołoświąteczny nastrój piosenkę.

Poznaj świętego

Niezwykłą okazją do poznania prawdziwej historii brodatego świętego, opowiedzianej w formie spektaklu, jest odwiedzenie Parku Świętego Mikołaja w Zatorze. Jest on otwarty od 30 listopada, czyli od momentu, w którym zaczynają się przygotowania do najbardziej magicznego czasu w roku: Bożego Narodzenia. By jeszcze bardziej wczuć się w ten wyjątkowy nastrój, przyjedźcie do parku Zatorland w Zatorze i poczujcie prawdziwą magię świąt. Ponadto dzieci będą miały możliwość otrzymania od św. Mikołaja prezentów (dostarczonych przez rodziców lub zakupionych w parku).

Niezaprzeczalnie najbardziej wyczekiwaną atrakcją w Parku Świętego Mikołaja jest spotkanie z nim samym. Zadanie mu kilku pytań, o czym marzyło się przez całe życie, oraz wyszeptanie mu życzeń związanych z wymarzonymi prezentami na święta, to żaden problem. Najmłodsi zaspokoją swoją ciekawość, ale rozmowa z Mikołajem to nie jedyne, co was czeka.

Stałym punktem wycieczki w parku będzie spektakl „Historia św. Mikołaja”, tegoroczna nowość. Podczas ok. 30-minutowego przedstawienia kukiełkowego dzieci dokładnie poznają historię ich ulubionego świętego.

Zimowe aktywności

Wizyta w Parku Świętego Mikołaja może być też okazją do aktywnego spędzenia czasu. Mikołaj zadbał o to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Tych, którzy lubią sporty zimowe, na pewno zainteresuje lodowisko o wielkości 200 m kw. Działa przy nim bezpłatna wypożyczalnia łyżew we wszystkich dostępnych rozmiarach. Dorośli łyżwiarze mogą odświeżyć zapomniane z młodzieńczych lat umiejętności, a dzieci będą mogły nauczyć się jeździć w bezpiecznych warunkach.

Na trochę starszych odwiedzających czekają olbrzymia zjeżdżalnia oraz diabelski młyn, a na tych mniejszych minipociąg, który przemierza bajkowe scenerie, dostarczając przy tym niesamowitych wrażeń.

Niespotykaną na co dzień atrakcją może być obejrzenie filmu „Bee Musical, czyli pszczółki rozrabiają” w jedynym polskim kinie 360 3D, w którym ekran otacza oglądających ze wszystkich stron. Widzowie mają wrażenie, że są częścią oglądanego musicalu. Efektowna gra kolorów i dźwięków, zapach kwiatów i miodu to tylko niektóre z doświadczeń czekających na wszystkich chętnych do oglądania filmu.

Lodowa kraina św. Mikołaja

6 i 7 stycznia odbędą się pokazy wycinania figur w lodzie, zatytułowane „Kraina lodu”, które zachwycą nie tylko najmłodszych. Żadne dziecko i żaden dorosły nie będzie w stanie zapomnieć o wspaniałej wizycie w Parku Świętego Mikołaja. Dzięki odwiedzinom w jego domu, wyszeptane mu na ucho życzenia na pewno się spełnią. Możecie się o tym przekonać na własnej skórze. A wszystko to w niezwykłych okolicznościach przyrody. Przekroczenie bramy czarodziejskiego lasu, pełnego wiekowych drzew różnego gatunku, sprawi, że poczujecie magię tego miejsca. Dlaczego czarodziejskiego? A w jakim innym miejscu mógłby zamieszkać św. Mikołaj, jeśli nie w magicznym Zatorlandzie?

Wieczór pastorałek

Kolejną niespodzianką, którą przygotował Park Świętego Mikołaja na zakończenie zimowych atrakcji, będzie wieczór pastorałek. Obędzie się on 14 stycznia. Wspólne kolędowanie z udziałem dzieci będzie jednym z najbardziej klimatycznych wydarzeń parku. Muzyka, śpiew oraz występy będą towarzyszyć wszystkim odwiedzającym Zatorland. Ale nie tylko… Nie zdradzimy jednak wszystkich szczegółów i pozostawimy małą nutkę tajemniczości. O tym wszystkim będziecie mogli przekonać się już niedługo. Zapraszamy wszystkich do Parku Świętego Mikołaja!

Park Świętego Mikołaja, ul. Parkowa 8, 32-640 Zator. Rezerwacje: 601 858 851. Więcej: www.parkmikolaja.pl.

Przygotowaliśmy dla was konkurs. Aby powalczyć o bilety, należy wysłać na adres redakcja@gazetamyslowicka.com maila ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu, w tytule wpisując hasło „Zatorland”. Spośród e-maili nadesłanych do 4 grudnia włącznie wybierzemy dwóch zwycięzców, którzy otrzymają po jednej dwuosobowej wejściówce do Zatorlandu. Z laureatami skontaktujemy się mailowo. Powodzenia!

Plakat promujący wydarzenie

Nadesłano
Komentarze