Escape room: nowa forma niebanalnej rozrywki. KONKURS

fot. Break The Code

Na mapie całej Polski coraz częściej możemy napotkać miejsca, które zostały przeniesione z fikcyjnego świata do rzeczywistości. Escape room to zespołowa gra logiczna, polegająca na wydostaniu się z pomieszczenia po wykonaniu przygotowanych zadań lub rozwiązaniu łamigłówek. W Katowicach takich miejsc jest kilkanaście.

Zabawa polega na tym, że grupa uczestników zostaje zamknięta w wybranym przez siebie pokoju tematycznym na ok. 60 minut. W tym czasie musi rozwiązać zagadki, które pozwolą na znalezienie klucza i otwarcie drzwi. Pomieszczenia skrywają różnorodne historie, które stawiają przed uczestnikami gry wiele przeróżnych pytań. Rozwikłanie tajemnicy przed upływem czasu jest jednoznaczne ze zwycięstwem i opuszczeniem pokoju o własnych siłach z pełną satysfakcją. – Escape roomy weszły już na stałe do repertuaru miejskich rozrywek, stanowiąc ciekawą alternatywę dla kina, kręgli czy gokartów – mówi Michał Szlązak, współwłaściciel katowickiego escape roomu Break The Code. To pierwsze takie miejsce na Śląsku, powstało w lipcu 2014 r., kiedy do dyspozycji graczy był tylko jeden pokój. Teraz dostępne są cztery stacjonarne oraz trzy mobilne pomieszczenia przeznaczone na imprezy integracyjne, ponieważ firmy także lubią organizować eventy w takich miejscach. Co ciekawe, każdy z pokoi urządzony jest w innej, interesującej tematyce.

Pierwszy z nich to Statek Piracki, w którym zadaniem graczy jest uwolnienie się z niewoli morskich rozbójników i przejęcie kontroli nad statkiem jednego z najsłynniejszych piratów świata: Czarnobrodego. Drugi bazuje na filmie „Speed: Niebezpieczna prędkość”. Gracze znajdują się w autobusie, w którym podłożona została bomba, i mają godzinę na wydostanie się z pędzącej pułapki. Alcatraz, trzeci pokój, stawia przed śmiałkami niełatwe zadanie: mają godzinę na ucieczkę z owianego sławą więzienia. – Z naszych obserwacji wynika, że właśnie ucieczka z więzienia cieszy się największą popularnością. W samych tylko Katowicach jest pięć pokoi poświęconych tej tematyce – mówi Michał Szlązak. Budowa najnowszego pokoju trwała trzy miesiące, a jego wystrój nawiązuje do kultowego już serialu „Breaking Bad”. Gracze muszą spełnić żądanie meksykańskiego kartelu, który porwał Heisenberga. Ich zadaniem jest odnalezienie sekretnej receptury, przygotowanie według niej metamfetaminy i dostarczenie jej kartelowi. Do tego pokoju mogą wejść wyłącznie osoby pełnoletnie.

– Pokoje przeznaczone są dla 2-4 osób, gra trwa 60 minut, a jej koszt wynosi 99 zł za całą grupę. Rezerwacji można dokonać online przez stronę breakthecode.pl oraz telefonicznie pod numerem 790 275 333 – informuje Szlązak. Break The Code znajduje się w Katowicach przy ul. św. Stanisława 9/3.

Zbierzcie silną umysłowo, lubiącą wyzwania oraz łamigłówki ekipę i zobaczcie, czy dacie radę się wydostać! Zwłaszcza, że wraz z Break The Code przygotowaliśmy dla was konkurs. Aby powalczyć o bilety do katowickiego escape roomu, należy wysłać na adres a.nocon@gazetamyslowicka.com uzasadnienie, który pokój chcielibyście odwiedzić i dlaczego właśnie ten. W tytule wpiszcie hasło „Escape room – konkurs”. Spośród e-maili nadesłanych do 23 października włącznie wybierzemy trzech zwycięzców, którzy otrzymają po jednym bilecie dla grupy 2-4 osób na godzinę gry. Z laureatami skontaktujemy się mailowo. Powodzenia!

Komentarze