„Mysłowice na Językach” – pierwsze minilekcje!

fot. wieza-babel.pl

Jak po angielsku zameldować się w hotelu za granicą? Jak zamówić ulubione jedzenie w hiszpańskiej restauracji? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dwóch pierwszych minilekcjach akcji społecznej „Mysłowice na Językach”.

Tylko połowa z nas potrafi porozumieć się w obcym języku! To wyjątkowo zły wynik. Autorzy akcji społecznej promującej naukę języków obcych, która ruszyła w Mysłowicach, chcą skutecznie niwelować cywilizacyjne zapóźnienia.

Badania przeprowadzone przez CBOS nie pozostawiają złudzeń. Pomimo naszej ponad dziewięcioletniej obecności w Unii Europejskiej, 20 lat transformacji, swobody w wyjazdach zagranicznych i stale powiększającej się liczbie turystów odwiedzających nasz kraj zaledwie połowa dorosłych Polaków potrafi porozumieć się w obcym języku.

Aby nasz język był giętki i powiedział wszystko to, co pomyśli głowa, również w języku obcym, Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Przedsiębiorczości w Mysłowicach wspólnie ze Szkołą Językową Wieża Babel i Urzędem Miasta Mysłowice przygotowało kampanię społeczną promującą naukę języków obcych.

Przez najbliższe tygodnie w naszym portalu ukazywać się będą minilekcje przygotowane przez lektorów i słuchaczy Szkoły Językowej Wieża Babel. – Minilekcje to tak naprawdę scenki sytuacyjne. Za ich pomocą chcemy nauczyć komunikacji w codzienny sytuacjach: w hotelu, restauracji czy podczas wizyty u lekarza – mówi Stella Bautista z Wieży Babel.

Dziś prezentujemy pierwsze z nich.

Restauracja – język hiszpański:

Język angielski w hotelu:

Źródło: Wieża Babel

Komentarze