Specjalna kolacja degustacyjna na Białej Grubie

fot. nadesłano

Śląsk jest fusion! – o tym od ponad roku przekonuje swoich gości restauracja Biała Gruba. Efektów połączenia tradycyjnych śląskich smaków z najnowszymi trendami kulinarnymi będzie można spróbować na specjalnej kolacji degustacyjnej 15 kwietnia. Niedzielne wydarzenie zapowiada wiosenną edycję Restaurant Week na Śląsku.

Podczas kolacji zostanie podanych osiem autorskich propozycji, które nawiązują do tradycyjnych śląskich dań. Za menu odpowiada chef Białej Gruby Jakub Skowron. Wraz z zespołem zaproponuje gościom nowoczesne spojrzenie na dania nierozerwalnie łączące się z kulturą kulinarną regionu. W karcie znajdą się dwie przystawki, dwie zupy, dwa dania główne i dwa desery. Wśród przystawek szczególną uwagę zwraca autorska interpretacja tradycyjnego szałotu, który zaserwowany będzie w wersji zdekonstruowanej. W menu nie mogło zabraknąć dobrze znanej rolady, podanej z czarnymi jak węgiel kluskami i nieodłączną w tym zestawie modrą kapustą. Wodzionka, kojarząca się z bardzo prostą i ubogą w składniki zupą, wystąpi w wersji, której goście jeszcze nie znają: z krewetką i chipsem z boczku. Pełne menu kolacji degustacyjnej znajdziecie tutaj. Rezerwacje przyjmowane są do 14 kwietnia i można ich dokonać jedynie przez stronę Restaurant Week.

– Śląsk się zmienia i nie pozostaje to bez wpływu na śląską kuchnię. Dania, które serwowały nasze babcie i mamy, my interpretujemy na nowo – mówi Łukasz Jurkiewicz, właściciel Białej Gruby. – Zależy nam, by przez takie wydarzenia budować na Śląsku kulturę restauracyjną, w której gościom proponuje się całe zestawy: od przystawek, zup, po dania główne i desery – dodaje.

Kolacja degustacyjna otwiera wiosenną edycję ogólnopolskiego festiwalu kulinarnego Restaurant Week,w którym Biała Gruba bierze udział po raz trzeci. Między 18 a 30 kwietnia goście za 49 zł mogą zamówić jedno z dwóch festiwalowych menu: w wersji mięsnej lub wege. Każdy zestaw składa się z zupy, dania głównego i deseru. W wersji mięsnej na początek podawana jest zupa z oberiby, następnie na stół wkracza pudrowana kura z warzywami, a posiłek kończy sernik z topinamburu. W drugim, wegańskim zestawie zupa z oberiby przygotowana jest na mleku kokosowym, danie główne to polenta mysłowicka, natomiast deser stanowi wegańska panna cotta. Informacja o Restaurant Week na Białej Grubie wraz z terminami znajduje się na Facebooku restauracji.

Kolacja degustacyjna „Śląsk jest fusion” odbędzie 15 kwietnia w godz. 19-22. Koszt rezerwacji wynosi 135 zł. Restaurant Week startuje 18 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia. Rezerwacje stolików odbywają się jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej festiwalu www.restaurantweek.pl, gdzie znajduje się również pełna lista restauracji biorących udział w festiwalu.

Nadesłano: PR Pan Pikto
Komentarze