Artykuł sponsorowany

Rybne święta ze „Społem”

fot. Olaf Herfurth

Karp po żydowsku, ryba po grecku, sałatka śledziowa, rolmopsy, rybne pulpeciki, zupy, tymbaliki, ryby w zalewie, wędzone, filety czy dzwonka – bez względu na to, pod jaką postacią ryby zagoszczą na waszych wigilijnych stołach, ważne jest, by były świeże: tylko wtedy będą naprawdę pyszne i zdrowe.

Śmiało można powiedzieć, że ryby mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Są bogate w białko i aminokwasy, makro- i mikroelementy, a przede wszystkim w te „dobre” tłuszcze: nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, które chronią nas przed chorobami serca i układu krążenia. Ryby jedzone regularnie poprawiają pracę mózgu, odporność, obniżają cholesterol, a nawet działają antydepresyjnie.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym spożywamy duże ilości ryb przyrządzonych na różne sposoby – i to dla naszego zdrowia bardzo dobrze! Należy jednak pamiętać, że ryba zachowuje swoje drogocenne właściwości tylko wtedy, kiedy jest świeża lub świeżo mrożona i nienafaszerowana chemią, a takich ryb próżno szukać w supermarketach.

Gdzie zatem je znaleźć? W Mysłowicach są dwa miejsca, gdzie możemy kupić świeże, nieprzetworzone, najwyższej jakości ryby od sprawdzonych dostawców: sklepy rybne „Społem” przy ul. Wielkiej Skotnicy 6 i Gwarków 9. W ich szerokim asortymencie znajdziecie ryby świeże, mrożone, wędzone i przetwory rybne najwyższej jakości: zdrowe i pozbawione polepszaczy czy konserwantów. Pamiętajcie – tylko takie ryby zapewnią wam wyborny smak i mnóstwo witamin!

Wesołych świąt!
Komentarze