Artykuł sponsorowany

Najlepszy czas na zakup mieszkania

FOT. ARAMEDIA

Nastał najlepszy czas na realizację marzeń o zakupie własnego mieszkania. Ceny za metr kwadratowy lokali mieszkalnych nie były tak niskie od ponad 7 lat!

Nadeszły dobre wiadomości dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania. Ceny nieruchomości spadły i wreszcie się ustabilizowały, powracając do rozsądnego poziomu sprzed 2006 roku. Specjaliści radzą, aby z realizacją marzeń o własnym M już dłużej nie zwlekać, ponieważ może okazać się to dość ryzykowne, a na kolejne obniżki cen nie ma w zasadzie co liczyć.

W podjęciu tej decyzji pomagają również instytucje finansowe. Argumentem dla tych, którzy po pieniądze na zakup mieszkania będą musieli udać się do banku, są obecne niskie koszty kredytów hipotecznych. Ekonomiści twierdzą, że w tym roku dużo łatwiej będzie również uzyskać pożyczkę na kupno mieszkania o naprawdę atrakcyjnym i niskim oprocentowaniu.

Gdy już podejmiesz tę ważną decyzję i zdobędziesz środki finansowe niezbędne do jej realizacji, pamiętaj, aby twój wybór był dobrze przemyślany. Od czego zacząć precyzować swoje podstawowe wymagania?

STANDARDY

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru odpowiedniego mieszkania powinno być określenie jego preferowanej wielkości. Ważne jest, aby decyzji tej nie podejmować zbyt pochopnie. Przy zakupie lokalu powinniśmy kierować się nie tylko naszą aktualną sytuacją, ale również dłuższą perspektywą czasową. Niezwykle istotna jest w tej kwestii także ilość pomieszczeń.

Zainteresowanych nabyciem własnego M w jednym z czterech budynków Osiedla Prezydenckiego zachęci przede wszystkim szeroki wybór ofert – od nowoczesnych i przestronnych kawalerek o wielkości przekraczającej nieco 40m2 do wielopokojowych, funkcjonalnych apartamentów z pięknymi i dużymi tarasami o łącznej powierzchni niemal 120 m2. Wszystkie z 53 lokali mieszkalnych posiadają podwyższony standard. Jako pierwszy właściciel mieszkania na Osiedlu Prezydenckim masz całkowitą pewność o jego rewelacyjnym stanie technicznym i tym, że nie będzie wymagało szybkiego remontu. Atrakcyjna architektura i starannie skomponowana kolorystyka elewacji to połączenie piękna i prestiżu, które z pewnością docenisz, stojąc na wspaniałym tarasie.

NISKIE KOSZTY

Ważnym elementem jest również cena mieszkania oraz późniejsze koszty eksploatacji. Gdy nabywa się nieruchomość mieszkalną istotne jest, aby jej utrzymanie nie nadwyrężało później twojego budżetu. Lokale na Osiedlu Prezydenckim zwolnione są z opłat czynszowych, a koszty eksploatacyjne są na wyjątkowo niskim poziomie. Na opłatę stałą w wysokości jedynie 1,60 zł brutto/m2 na miesiąc składają się: ubezpieczenie budynku, zachowanie czystości (sprzątanie, odśnieżanie), prowizje rachunku bankowego, fundusz remontowy, opłata dla zarządcy budynku, przeglądy techniczne i bieżące sprawy administracyjne. Lokatorzy nie ponoszą natomiast żadnych opłat za swoje balkony, tarasy oraz miejsca parkingowe.

Projektanci zadbali, aby zminimalizować wszystkie koszty i wyposażyli każdy budynek we własną kotłownię oraz system ogrzewania gazowego, który jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań w zakresie techniki grzewczej. Wszystkie mieszkania wyposażone są także w ultradźwiękowe liczniki ciepła najnowszej generacji, dzięki którym mieszkańcy sami są w stanie regulować swoje opłaty za wodę i ogrzewanie. Średni koszt miesięcznej opłaty za ogrzewanie wynosi tu zaledwie 100 zł!

POŁOŻENIE

Osiedle Prezydenckie zlokalizowane jest na bardzo atrakcyjnym terenie przy ul. Janowskiej w Mysłowicach. Jego atuty stanowi przede wszystkim położenie komunikacyjne w odniesieniu do centrum administracyjnego, biznesowego i kulturalnego Mysłowic oraz głównych szlaków drogowych (dojazd do autostrady A4 zajmuje jedynie 3 min, a do centrum Katowic zaledwie parę minut).

Na ciche i spokojne otoczenie Osiedla Prezydenckiego składa się zabudowa jedno- i wielorodzinna. W niedalekiej jednak odległości znajdują się również sklepy i przystanki, na których średnio co 20 min zatrzymuje się autobus. Dużym atutem dla rodzin z dziećmi jest także bliskość szkoły, przedszkoli, placów zabaw dla najmłodszych pociech oraz boisk sportowych  (m.in. do koszykówki i piłki nożnej) dla tych nieco starszych.

Mieszkanie na Osiedlu Prezydenckim stanowi także idealny wybór dla osób, które lubią poranny jogging po lesie, bądź długie wieczorne spacery z psem. Najbliższy park znajduje się w odległości 100 metrów, a spacer do położonego obok lasu trwa zaledwie 15 min.

Komentarze