Artykuł sponsorowany

Osiedle Prezydenckie

FOT. ARAMEDIA

Dobre wieści dla osób planujących zakup mieszkania. Ceny na rynku nieruchomości wracają do rozsądnych poziomów sprzed lat. Eksperci w swej opinii są tym razem zgodni. Według nich obecny rok to najlepszy czas na zakup mieszkania, ponieważ ceny za metr kwadratowy nie były tak niskie od 2006 roku. Opinie te potwierdza również Polski Związek Firm Deweloperskich w swoim raporcie „Sytuacja mieszkaniowa w Polsce”.

Wielu ludzi zastanawia się obecnie nad kupnem własnego mieszkania. Rynek nieruchomości ciągle jednak zaskakuje spadkami lub wzrostami cen. Zdezorientowane tym faktem osoby nie wiedzą, czy rozsądniej będzie kupić lokum teraz, czy jeszcze poczekać, licząc na dalsze obniżki kosztów. Specjaliści z firm, które pośredniczą w sprzedaży nieruchomości twierdzą, że dalsze zwlekanie z kupnem mieszkania może być jednak ryzykowne. Na kolejne obniżki nie ma właściwie co liczyć, więc najlepszy czas na podjęcie decyzji nadszedł właśnie teraz.

Początek kwietnia przynosi również bardzo dobre wiadomości osobom, które na zakup własnego M będą musiały zaciągnąć pożyczkę. Banki proponują bowiem wiele atrakcyjnych ofert kredytów hipotecznych. W tym roku dużo łatwiej będzie uzyskać pożyczkę na kupno mieszkania o naprawdę niskim oprocentowaniu.

Na co jednak zwracać uwagę przy wyborze najodpowiedniejszego, wymarzonego i własnego mieszkania?

NISKIE KOSZTY

Ważnym elementem przy wyborze właściwego mieszkania jest jego cena oraz późniejsze koszty eksploatacji. Gdy nabywa się nieruchomość mieszkalną istotne jest, aby była ona tania w utrzymaniu. Na Osiedlu Prezydenckim, dzięki decyzji jego właścicieli, koszty eksploatacyjne są bardzo niskie. Na opłatę stałą w wysokości 1,60 zł brutto/m2 na miesiąc składają się: ubezpieczenie budynku, zachowanie czystości (sprzątanie, odśnieżanie), prowizje rachunku bankowego, fundusz remontowy, opłata dla zarządcy budynku, przeglądy techniczne i bieżące sprawy administracyjne. Ponadto lokatorzy Osiedla Prezydenckiego posiadają własne balkony, tarasy oraz miejsca parkingowe, za które nie ponoszą żadnych opłat! Najważniejsze jest jednak to, że mieszkania te zwolnione są z opłat czynszowych.

Projektanci zadbali, aby zminimalizować wszystkie koszty. Każdy budynek zawiera własną kotłownię, a każde mieszkanie ultradźwiękowy licznik ciepła najnowszej generacji, co pozwala na indywidualne uregulowanie kosztów za wodę i ogrzewanie centralne. Miesięczna opłata za ogrzewanie mieszkania wynosi jedynie około 100 zł. Budynki posiadają system ogrzewania gazowego, który jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań w zakresie techniki grzewczej. Dzięki temu ciepło dłużej utrzymuje się wewnątrz budynku, a to pozwala mieszkańcom zaoszczędzić.

LOKALIZACJA

Osiedle Prezydenckie zlokalizowane jest w bardzo atrakcyjnym terenie przy ul. Janowskiej w Mysłowicach. Jego atuty stanowi przede wszystkim położenie komunikacyjne w odniesieniu do głównych szlaków drogowych oraz centrum miasta. Dojazd do A4 zajmuje 3 min, a do centrum Katowic zaledwie parę minut!

W niedalekim otoczeniu budynków znajdują się również sklepy i przystanki autobusowe. Dojazd do centrum handlowego trwa zaledwie 5 min. Dużym atutem dla rodzin z dziećmi jest także bliskość szkoły, przedszkoli oraz placów zabaw dla najmłodszych pociech.

Osiedle Prezydenckie stanowi doskonały wybór również dla osób, które lubią czasem odpocząć od miejskiego zgiełku na łonie natury. Pieszy spacer do pobliskiego lasu zajmuje zaledwie 15 min.

Komentarze