Jesienny jarmark na rynku. I to przez cztery weekendy

Jesienny jarmark na rynku. I to przez cztery weekendy

Tradycyjne, swojskie przysmaki na cztery weekendy października i listopada wypełnią mysłowicki rynek. Pierwsze wydarzenie cyklu pod hasłem „Dary jesieni” już w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę!

Mysłowicki Ośrodek Kultury podjął współpracę z firmą Polskie Jarmarki, dzięki czemu w najbliższych tygodniach centralny plac naszego miasta będzie aż cztery razy gościł „Jesienny jarmark”. – Jest to cykl czterech weekendowych wydarzeń, podczas których zaprezentowana zostanie szeroka oferta produktów tradycyjnych, które mogą wzbogacić naszą kuchnię o nowe, zdrowe smaki. Tematy jarmarku nawiązują bowiem do tradycji polskiej kuchni, bartnictwa, świąt religijnych, jak również do tradycji ludowej – tłumaczy Łukasz Prajer z MOK.

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w godz. 10-18 na rynku będzie trwał jarmark pod hasłem „Dary jesieni”. Kolejny zaplanowany jest na 19-21 października – wówczas odbędzie się festiwal miodu. Od 9 do 11 listopada na mysłowickim rynku królować będzie gęsina z okazji Dnia Świętego Marcina, natomiast między 16 a 18 listopada czeka nas święto ziemniaka.

Komentarze