Męskie Granie ponownie w Katowicach

Męskie Granie 2018 ponownie w Katowicach

Mistrzowie polskiej sceny muzycznej oraz młodzi, obiecujący artyści – podczas tegorocznej trasy Męskie Granie, sponsorowanej przez markę Żywiec, nie zabraknie muzycznych niespodzianek i nieoczywistych artystycznych interpretacji. W Katowicach oprócz Korteza, Podsiadło i Zalewskiego zagrają m.in. Lao Che, Fisz Emade Tworzywo, Kazik & Kwartet ProForma i Natalia Przybysz, którzy zaserwują publiczności niezapomnianą muzyczną ucztę.

W tym roku trasa Męskie Granie po raz kolejny odwiedzi siedem polskich miast, w których na dwóch scenach zabrzmi najlepsza polska muzyka. Na scenie głównej wystąpią muzycy od lat zaliczani do grona najlepszych rodzimych artystów: Coma, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Eabs, Fisz Emade Tworzywo, Illusion, Jazz Band Młynarski-Masecki, Kazik & Kwartet ProForma, Kortez, Krzysztof Zalewski, który zaprezentuje się także z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, Kult, Lao Che, Lech Janerka, L.Stadt, Mela Koteluk, Natalia Przybysz, Nosowska, Ørganek, Pink Freud, Pogodno, Ralph Kamińskie i The Dumplings Orkiestra. Nie zabraknie również projektów specjalnych. Publiczność usłyszy „Tribute to Kazik” w wykonaniu Fisz Emade Tworzywo, „Tribute to Lech Janerka” w aranżacji mistrzów muzyki elektronicznej oraz projekty Comy „Czemu nas tam nie ma” i ØNA stworzony przez formację Ørganek. Na koncertach pojawią się także goście specjalni, którzy zostaną ujawnieni na krótko przed konkretnymi wydarzeniami.

W każdym z miast zagra również Męskie Granie Orkiestra, która wniesie do projektu prawdziwy powiew świeżości. Zespół na trasie pojawi się w składzie: Kortez, Podsiadło, Zalewski, Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Artyści na scenie zinterpretują nie tylko jedne z najważniejszych utworów w historii polskiej muzyki, ale także te, które powstały całkiem niedawno, a mimo to już stały się ważną inspiracją. Męskie Granie Orkiestra każdorazowo wykona również singiel „Początek” promujący tegoroczną trasę.

21 lipca – Katowice, Strefa Kultury, ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1

Scena główna: Eabs, Fisz Emade Tworzywo, Kazik & Kwartet ProForma, Kortez, Lao Che, Natalia Przybysz, „Tribute to Kazik”, Męskie Granie Orkiestra

Scena Ż: Baasch, Barbara Wrońska, Ted Nemeth, The Freuders
Komentarze