Air, Piro & Moto Show w Muchowcu. KONKURS

fot. nadesłano

Już 16 czerwca teren lotniska Katowice-Muchowiec zamieni się w prawdziwe pole bitew z okresu drugiej wojny światowej. To wszystko za sprawą grup rekonstrukcji historycznej, które zapowiedziały swój udział w Śląskim Air, Piro & Moto Show. Fajera!. Oprócz spektakularnych potyczek żołnierzy goście będą mogli zobaczyć również ponad 70 jednostek historycznego sprzętu wojskowego, w tym jedyną w Polsce replikę niemieckiego czołgu, a także akrobacje lotnicze i pokazy pirotechniczne.

W ramach tej niecodziennej imprezy odbędą się aż dwie rekonstrukcje bitew, w których weźmie udział ok. 100 uczestników. Widzowie będą mogli podziwiać inscenizację epizodu z operacji Market Garden oraz walk 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka. – Sprzęty oraz mundury wykorzystywane podczas takich inscenizacji kupowane są najczęściej na aukcjach internetowych lub wygrzebywane na targach staroci. Nie jest to najtańsze hobby – informuje Katarzyna Walczak z biura prasowego wydarzenia. – W zależności od odgrywanej postaci uczestnicy inscenizacji muszą czasami zainwestować nawet kilka tysięcy złotych, aby kupić uniform, będący wierną repliką z okresu drugiej wojny światowej. Niejednokrotnie członkowie grup historycznych, nie chcąc uszkodzić posiadanych przez siebie trofeów, zamiast pojawiać się na inscenizacjach w oryginalnych mundurach, szyją wierne kopie, a prawdziwe trzymają odpowiednio zabezpieczone – dodaje.

Publiczność będzie mogła również oglądać sprzęt z tamtego okresu, w tym jedyną w Polsce replikę niemieckiego czołgu Pz Kpfw V Panther oraz czołg M4 Sherman. Nie zabraknie także czołgu T-34, kultowych Willysów, ciężkich motocykli Harley-Davidson WLA i M72. Co ciekawe, na miejscu będzie można odwiedzić także jedyną w Polsce polową pocztę Polskich Sił Zbrojnych i wysłać bliskim okolicznościową pocztówkę.

Oprócz rekonstrukcji historycznych na gości czekać będą zapierające dech podniebne akrobacje w wykonaniu Artura Kielaka i Łukasza Czepieli, pokazy grup akrobatycznych oraz maszyny Sił Powietrznych. Odbędzie się również wielkie pirotechniczne show i ekspozycja wyjątkowych samochodów.

Fajera! to także impreza dla najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowane zostaną liczne warsztaty w podniebnym stylu. Podczas zajęć dzieci będą mogły nauczyć się, jak stworzyć samoloty z najprostszych materiałów, zaprojektować kartonowe wozy oraz wykonać latawce.

Wejściówki na wydarzenie dostępne są w punktach sprzedaży eBilet oraz na www.ebilet.pl. Szczegółowy program znajdziecie na stronie www.fajera.com.

Wraz z organizatorami imprezy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na Air, Piro & Moto Show. Fajera!. Aby o nie powalczyć, wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres a.nocon@gazetamyslowicka.com do 14 czerwca włącznie. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwóch zwycięzców, z którymi skontaktujemy się mailowo. Powodzenia!

plakat fajera

Komentarze