Plakat promujący wydarzenie

W najbliższą sobotę Centralne Muzeum Pożarnictwa zatętni życiem. Wszystko za sprawą organizowanego przez Mysłowicką Fundację Po Pierwsze Człowiek rodzinnego pikniku z okazji Dnia Świadomości Autyzmu.

– W tym roku postanowiliśmy podjąć bardzo trudny, ale niewątpliwie potrzebny temat przemocy w autyzmie – tłumaczą organizatorki wydarzenia z Mysłowickiej Fundacji Po Pierwsze Człowiek. Piknik rozpocznie się o godz. 10 wykładami Katarzyny Głowackiej („Trudności edukacyjne dziecka z autyzmem z perspektywy rodzica”), Aleksandry Dąbrowskiej („Idealne ofiary, bezwzględni drapieżcy i milcząca większość, czyli jak skutecznie zapobiegać przemocy wobec uczniów z ASD w szkole”) oraz Agnieszki Kossowskiej („Rodzic – sprawca czy ofiara przemocy?”). – Zapraszamy rodziców, nauczycieli, terapeutów, dyrektorów szkół, przedstawicieli wydziału edukacji i zdrowia oraz wszystkich zainteresowanych tematem autyzmu – mówią organizatorki.

Bezpośrednio po wykładach, czyli ok. godz. 14, z krótką prelekcją wystąpi dr Katarzyna Łopata z Zielarni u Farmaceuty, która opowie o poszukiwaniu biopierwiastków w wyciągach wodnych z ziół, czyli naturalnych makro-, mikro- i ultraelementach oraz ich znaczeniu dla rozwoju dziecka i kondycji rodziców.

W godz. 14-16 będzie można wziąć udział w zajęciach sensoplastyki, a na stoisku Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka porozmawiać z ekspertami, którzy na co dzień pracują z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, również z autyzmem: Agnieszką Pytel, Kingą Stefańczyk-Kwasek i Olą Grabiec. Natomiast w godz. 16-18 na stoisku spotkacie Marzenę Jaskulską, Krystynę Kasperowicz i Magdalenę Borowiec. Do waszej dyspozycji będą także specjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi. Justyna Walusz i Joanna Hyra od godz. 14 do 18 będą udzielać kompleksowych informacji o formach pomocy dziecku z całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Na godz. 15 zaplanowane są warsztaty rozwoju osobistego dla mam, które poprowadzą Ewa Baranowska-Jojko i Ewa Bajer. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego chęć uczestnictwa należy zgłosić pod numerem telefonu 785 609 636.

Jak na piknik przystało, nie zabraknie także rozrywek, zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców naszego miasta. O tych pierwszych zadba stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny, który zaprasza dzieciaki na malowanie twarzy i dmuchanie balonowych zwierzątek. Z kolei fundacja 2xkochaj przygotowała kreatywne warsztaty artystyczne. Dorosłych mysłowiczan z pewnością zainteresuje temat zdrowego żywienia i oferta sklepów Amarantus oraz BioBrama. Panie powinny koniecznie rozglądać się za konsultantkami Oriflame, które będą rozdawać zaproszenia na darmową pielęgnację twarzy czy makijaż. W CMP znajdziecie też stoisko artystki Soni Włodarczyk, która zajmuje się rzemiosłem artystycznym. Kupicie tam ozdoby, dekoracje do domu czy zabawki dla dzieci: wszystko, co można uszydełkować, namalować, stworzyć własnymi rękami.

Po więcej szczegółów dotyczących wydarzenia, prelegentów i specjalistów, z którymi będzie można się spotkać 28 kwietnia w CMP przy ul. Stadionowej 7a, zajrzyjcie tutaj.

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię