Queen zabrzmi symfonicznie w Zabrzu

Plakat promujący wydarzenie

18 marca w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbędzie się niezwykły koncert. Na scenie pojawi się ponad sześćdziesięciu artystów i wykona najwybitniejsze utwory zespołu Queen. Dwugodzinny spektakl uświetni występ solisty wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego, a klasyczny skład zostanie poszerzony o Hollyłódzką Orkiestrę Filmową.

– Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i chóru Vivid Singers już od pięciu lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. „Queen symfonicznie” to absolutny fenomen. Zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad stu dotychczasowych koncertach pojawiło się blisko 80 tys. widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca – informują organizatorzy koncertu w Zabrzu.

W pierwszej, klasycznej części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu: od pierwszych płyt z lat 70. aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 r. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie i kolorowe światła.

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety są dostępne w sieciach Ticketmaster, Eventim, Empik, Media Markt, Saturn oraz w kasie DMiT.

Plakat promujący wydarzenie

Komentarze