Impreza dla miłośników piwa

Plakat promujący wydarzenie

Festiwal piw rzemieślniczych zawita w ostatni weekend marca do Galerii Szyb Wilson. Podczas dwudniowego wydarzenia swoją ofertę zaprezentuje 25 browarów kraftowych z całej Polski.

To coroczne święto piwa już na stałe zapisało się na mapie wydarzeń kulturalnych Katowic i całego Śląska. Oprócz piwa na gości czekają stoiska z miodem pitnym czy cydrem rzemieślniczym. Dodatkowo na zewnątrz galerii zaparkują food trucki, które zaserwują dania kuchni z całego świata. Na scenie pojawią się piwowarzy i blogerzy piwni. W programie m.in. panele oraz wykłady wprowadzające do tematyki piw rzemieślniczych, przedstawiające scenę polskiego kraftu oraz najciekawsze zjawiska w piwowarstwie rzemieślniczym. Podczas Silesia Beer Fest odbędzie się pięć paneli degustacyjnych, a ich uczestnicy będą mieć okazję spróbować trudno dostępnych piw rzemieślniczych z całego świata. Pełna lista paneli dostępna w wydarzeniu na Facebooku.

– Podobnie jak w ubiegłych latach wraz z festiwalem swoją premierę mają szkło oraz piwo festiwalowe. Niezwykle atrakcyjny dla kolekcjonerów będzie szczególnie Frela: sensoryczny kieliszek do piwa zaprojektowany przez grupę zapaleńców ze Śląska. Kieliszki te są w 100% ręcznie robione w hucie szkła Krosno, a ich ilość jest ściśle limitowana – informuje Piotr Kołodziej z Silesia Beer. – Tak jak w roku 2017 również i tym razem piwo festiwalowe uwarzone zostanie we współpracy ze zwycięzcą konkursu na najlepszą piwną premierę z ubiegłego roku. Tym razem będzie to Piekarnia Piwa. Styl piwa to niespodzianka, którą ujawnimy zaraz przed festiwalem – dodaje.

23 marca impreza rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do północy. W sobotę otwarcie  już o godz. 12, zakończenie również o północy. Jednorazowy wstęp na wydarzenie kosztuje 5 zł.

Komentarze