Filharmonia Śląska rozbrzmi utworami zespołu Pink Floyd

fot.Dariusz Ptaszyński

24 marca katowicka filharmonia wypełni się fanami polskiego zespołu Another Pink Floyd, który jest pierwszym polskim coverbandem klasyków rocka.

W tym roku mija 10 lat od powstania zespołu, który tworzy dziesięciu muzyków. Wspiera ich sztab techników czuwających nad oprawą świetlną i wizualną. Całość tworzy niesamowite widowisko. Podczas występu można usłyszeć największe floydowskie utwory z płyt „Dark Side Of The Moon”, „The Wall” czy „Wish You Were Here”, a także wiele innych.

– To co wyróżnia zespół spośród innych tego typu, to niesamowita radość z grania przez muzyków materiału, który pokrywa się z personalnymi fascynacjami wszystkich w zespole. Ze sceny emanuje pozytywna energia. Bezpośredni kontakt i integracja z publiką tworzą inną atmosferę niż ta, do której przyzwyczaiły zagraniczne zespoły coverowe odwiedzające nasz kraj – podkreśla Michał Kapuściarz z Fantom Media. – Polski Pink Floyd, bo tak często zespół jest nazywany przez publikę, idealnie balansuje miedzy oryginalnymi partiami a własną interpretacją. Zarówno fani oczekujący wykonań możliwie najbliższych oryginałowi, jak i liczący na nieco inne, niesłyszane jeszcze interpretacje, nie znajdą powodów do narzekań – dodaje.

Koncert odbędzie się w sobotę o godz. 19.30 w Filharmonii Śląskiej przy ul. Sokolskiej 2 w Katowicach. Ostatnie bilety w cenie 89/99 zł znajdziecie na ticketmaster.pl.

APF_katowice_2018

Komentarze