Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta

fot. pixabay

Już po raz trzeci 6 stycznia przez Mysłowice przejdzie Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie trzy korowody wyruszą z innych miejsc, by następnie spotkać się na rynku i wspólnie kolędować.

Mysłowicki orszak różni się od pozostałych, ponieważ nawiązuje do historii miasta, gdy na naszych terenach stykały się granice trzech cesarstw. Dlatego trzej królowie wyruszą z trzech różnych części Mysłowic. I tak o godz. 13 spod kościoła Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach ruszy afrykański orszak króla Baltazara, a z placu przed dawnym sklepem Albert przy ul. Chopina azjatycki orszak króla Melchiora. 15 minut później spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa wymaszeruje europejski orszak króla Kacpra. O godz. 14 wszyscy spotkają się na rynku, by wspólnie kolędować. Mile widziane będą stroje w kolorach orszaku: czerwonym (król Kacper), zielonym (król Melchior) i niebieskim (król Baltazar).

Dodatkowo w tym roku Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza o godz. 15.30 do swojej siedziby przy ul. Grunwaldzkiej 7, gdzie odbędą się jasełka i koncert świąteczno-noworoczny.Plakat promujący wydarzenie

Komentarze