Nowy rok przywitają pod Spodkiem

fot. Telewizja Polsat

Ostatniej nocy tego roku w Katowicach pojawią się m.in. Alvaro Soler, Vengaboys i Danzel, a także Sylwia Grzeszczak, Ewa Farna, Enej i Golec uOrkiestra. Gwiazdy będą żegnać stary rok i witać nowy na multimedialnej scenie pod Spodkiem, która jest już gotowa.

– Już po raz trzeci będziemy gospodarzem „Sylwestrowej mocy przebojów”. Cieszę się, że mieszkańcy Katowic i całej metropolii mogą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na imponującej scenie wystąpią wspaniali artyści, którzy na pewno rozgrzeją Katowice – miasto muzyki – powiedział Marcin Krupa, prezydent stolicy Śląska.

Organizatorzy imprezy zapowiadają, że Sylwester upłynie w rytmie największych hitów, a także wróżb i horoskopów. Największą gwiazdą wieczoru będzie hiszpański wokalista Alvaro Soler, znany z wakacyjnego hitu „Sofia”. Usłyszymy też kawałek „Pump It Up” Danzela, który w 2004 r. był numerem jeden na europejskich listach przebojów. Z kolei Vengaboys zaśpiewają „Boom, Boom, Boom, Boom” i „We’re Going to Ibiza”.

Na zabawie pod chmurką nie zabraknie też polskich wykonawców. Ewa Farna zagrzeje publiczność swoją najnowszą piosenką „Bumerang” i filmowym „Wszystko albo nic”, a Sylwia Grzeszczak zaśpiewa „Księżniczkę” i „Tamtą dziewczynę”. Zespół Enej poderwie słuchaczy do tańca „Symetryczno-liryczną” czy „Kamieniem z napisem »Love«”. Z Golec uOrkiestrą będzie można zaśpiewać słynne „Ściernisko”, a z zespołem Piersi „Bałkanicę”. Na scenie pojawią się również Natalia Szroeder, Michał Wiśniewski i Mesajah.

Dla prawdziwych Ślązaków zagrają wykonawcy związani z metropolią, czyli Feel, Sebastian Riedel, Cree oraz Frele, czyli żeńskie trio wykonujące światowe hity w śląskiej gwarze.

„Sylwestrową moc przebojów” będzie można oglądać w telewizji Polsat, która wraz z władzami Katowic jest organizatorem przedsięwzięcia. Zabawę poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Agnieszka Kaczorowska, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów.

Ogromna scena usytuowana pod Spodkiem jest już gotowa. Ma 22 m wysokości i aż 55 m szerokości. Wypełnia ją ok. 600 m kw. ekranów ledowych i 800 urządzeń rozświetlających. Koszt kontraktu zawartego pomiędzy miastem a spółką Music Company wynosi ponad 2 mln zł.

Komentarze