Ted Nemeth: nowa płyta i koncert w MOK

fot. Błażej Grochulski

Od miesiąca wielbiciele Teda Nemetha mogą się cieszyć nową muzyką zespołu. 6 października miała miejsce premiera krążka „Crtl C”. Natomiast mysłowiccy fani łódzkiej formacji już zacierają ręce na grudniowy koncert, którym muzycy będą promować album w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

„Ctrl C” to wyjście z garażu, ale też jasny sygnał, że zespół o nim nie zapomina. Płyta odbiega od muzycznych konwenansów, a jednocześnie przewrotnie się w nich zamyka. Brak tu grafomanii, patosu czy kalkulacji. Jest za to brud kamienic, emocje, odważna zabawa formą oraz liczne odniesienia do popkultury. Próba wykrzyczenia, że „wszystko już było”, paradoksalnie przechodzi w stworzenie całkiem nowej jakości na polskiej scenie. Z jednej strony słodko-gorzka liryka w garażowych aranżacjach charakterystyczna dla Tedów, a z drugiej całkiem nowe podejście do procesu nagrywania, za które ponownie odpowiada Paweł Cieślak z Hasselhoff Studio. Producenta, który udowodnił podczas pracy nad debiutem zespołu, że potrafi wycisnąć z niego wszystko co najlepsze, spokojnie można uznać za piątego członka Teda Nemetha.

Album „Ctrl C”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Mystic Production, możecie kupić tutaj. Trwa także sprzedaż biletów na mysłowicki koncert Teda Nemetha. Łodzianie staną na scenie MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7 już 7 grudnia o godz. 19.30. Co więcej, towarzyszyć im będzie katowicki zespół Kolory. Wejściówki w przedsprzedaży kosztują 20 zł i można je nabyć tutaj. Niebawem będą dostępne także w MOK.

Źródło: Mystic Production

Komentarze