Rolnicy będą świętować

Plakat UM

Tym razem w Wesołej mysłowiccy gospodarze dziękować będą za tegoroczne zbiory. Zaplanowanym na niedzielę 10 września dożynkom towarzyszyć będą występy artystyczne, muzyka na żywo i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Będzie i akcent kulinarny – konkurs na najlepszy śląski żur w mieście.

Uroczystości rozpoczną się od mszy w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej o godz. 11. Tuż po niej tradycyjny korowód dożynkowy przemaszeruje na festyn pod stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wesołej. Święto plonów otworzą koncerty orkiestry dętej Happy Big Band i zespołów Galway oraz Blue Party o godz. 13. Na godz. 18 zaplanowany jest finał konkursu na najlepszy śląski żur przygotowany przez mysłowickich restauratorów. A będzie to nie lada wyzwanie! Jurorem będzie mógł być każdy, kto zakupi miseczkę zupy i otrzyma kartę do głosowania. Wieczorem o dobrą zabawę zadba Duet Karo.

Na nudę nie będę mogli narzekać także najmłodsi. To właśnie z myślą o nich zaplanowano pokazy rycerskie, animacje oraz dmuchańce. Nie obędzie się także bez konkursów, zarówno dla małych, jak i starszych mysłowiczan.

Pełny harmonogram dożynek znajdziecie na poniższym plakacie:

Plakat UM

Nadesłano: UM
Komentarze