W rytmach reggae będą pomagać Oli

Plakat promujący wydarzenie

2 września w Parku Słupna odbędzie się wyjątkowy koncert, którego celem jest wsparcie dwuletniej Oli. To już druga edycja koncertu charytatywnego organizowanego przez stowarzyszenie MyToMysłowice z pomocą miasta.

Ola 2 kwietnia skończyła dwa lata, a od pątego miesiąca życia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. To rzadka genetyczna choroba, która przejawia się postępującą utratą funkcji mięśniowych. W Polsce choruje na nią około 400-800 osób. – Nasza Ola jest dzieckiem, które potrafi czerpać z życia radość, i które tę radość potrafi również dawać. Jest bardzo towarzyska i inteligentna, niestety choroba nie pozwala jej chodzić ani stabilnie siedzieć – informują rodzice dziewczynki. Ze względu na ograniczoną możliwość samodzielnego poruszania się Ola wymaga całodobowej opieki, dlatego celem koncertu jest pomoc przy zakupie specjalistycznego wózka elektrycznego, który zwiększy niezależność dziewczynki i umożliwi jej np. kontakty z rówieśnikami.

2 września o godz. 14.45 odbędzie się także bieg charytatywny pod hasłem #MyPomagamyOli organizowany przy współudziale stowarzyszenia Truchtacz. Dla uczestników przygotowano cztery kategorie wiekowe: 9-10 lat, 11-15 lat, 16+ oraz nordic walking. Wpisowe to dowolny datek do puszki, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 13.30. Więcej informacji na Facebooku.

– Po biegach nadejdzie czas na punkt kulminacyjny, czyli koncerty artystów, którzy wystąpią dla publiczności charytatywnie, wspierając Olę – zapowiada Joanna Frysztacka ze stowarzyszenia MyToMysłowice. – Wśród gwiazd reggae znajdą się: Aaron McCoy, Dawid Albaaj, Krystian K-Jah, Tamika oraz Beniamin. Start występów planowany jest na godz. 16.30, tuż po oficjalnym otwarciu imprezy oraz nagrodzeniu zwycięzców biegów – dodaje.

Dodatkowo na wszystkich, którzy przyjdą w tym dniu do Parku Słupna, czekają rozmaite atrakcje, jak loteria fantowa z ciekawymi nagrodami i nagrodą główną-niespodzianką, którą wsparli m.in. mysłowiccy przedsiębiorcy, przejażdżki z grupą Motocyklowe Mysłowice, wzniesienie się w niebo balonem, próby sił na strzelnicy, a także dmuchańce, wata cukrowa i animacje dla najmłodszych.

Opłata za wszystkie atrakcje to dowolny datek wrzucony do puszki wolontariuszy, a cała zebrana kwota zostanie przekazana na rzecz Oli. Szczegółowe informacje o koncercie znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

Plakat promujący wydarzenie

Komentarze