Posprzątają i pobawią się nad Przemszą

Plakat MDH

2 września już po raz drugi odbędzie się festyn flisacki nad rzeką Przemszą. Organizatorami wydarzenia są stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny, Ochotnicza Straż Pożarna Dziećkowice oraz Klaster Górnej Wisły.

O godz. 12 wszyscy chętni będą mogli z kajaków posprzątać Przemszę. Zbiórkę zaplanowano na Trójkącie Trzech Cesarzy. – Taki spływ połączony ze sprzątaniem to wielka przygoda, która uzmysłowi nam, jak piękną rzeką jest Przemsza, ale również jak bardzo ludzie o nią nie dbają – piszą organizatorzy na Facebooku. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy jak najszybciej wysłać swoje zgłoszenie. Na stronie www.mdhmyslowice.pl oraz www.m-ok.pl znajdują się wszystkie potrzebne dokumenty.

Po zakończeniu sprzątania wszyscy uczestnicy udadzą się do parku obok OSP Dziećkowice, gdzie odbędzie się zabawa. – Na festynie przedstawimy prezentację dotyczącą Przemszy oraz jeden z filmów zrealizowanych przez Muzeum Miasta Mysłowice – zachęcają organizatorzy imprezy. Na stoisku historycznym będzie można zakupić reprinty starych pocztówek, m.in. z Przemszą, czy odbić pamiątkową pieczątkę. Z kolei stoisko gastronomiczne pozwoli najeść się do syta. Na zakończenie zaplanowano potańcówkę pod gwiazdami z DJ-em.

Plakat MDH

Komentarze