Podczas rodzinnego pikniku będą propagować wiedzę o autyzmie

30 kwietnia w Parku Słupna odbędzie się rodzinny piknik, który podsumuje miesiąc z autyzmem. W jego trakcie będzie można dowiedzieć się sporo na temat choroby, zobaczyć, jak osoby autystyczne odbierają świat, wziąć udział w zabawach terapeutycznych oraz integracyjnych. Zaplanowano również inne atrakcje i koncert dla dzieci.

Organizatorami pikniku są urząd miasta oraz Mysłowicka Fundacja Po Pierwsze Człowiek. Celem imprezy jest poszerzenie wiedzy społeczeństwa na temat autyzmu, byśmy nie przekreślali kogoś tylko dlatego, że jest chory.

W programie wydarzenia znajdą się m.in. wizyta w cube, multimedialnej instalacji sensorycznej, dzięki której można się przekonać, jak osoby z autyzmem odbierają otaczający świat. Ponadto odbędą się zabawy terapeutyczne, jak tworzenie figurek z gliny, własnej maskotki czy ozdób z bibuły. Na dzieci i ich rodziny czekają również zabawy integracyjne, pokazy tańca, teatrzyk i koncert. Przygotowana zostanie też wystawa prac dzieci z autyzmem.

Ponadto w ostatnią niedzielę kwietnia będzie można skorzystać z porady dietetyka oraz skonsultować się z ekspertami: psychologiem, pedagogiem specjalnym, specjalistą ds. autyzmu i neurologopedą. Specjaliści udzielą fachowej porady oraz informacji na temat tego, czym jest autyzm i jak nie przeoczyć pierwszych sygnałów świadczących o zagrożeniu wystąpienia zaburzenia u dziecka. W związku z tym, iż część dzieci z autyzmem stosuje specjalną dietę, uczestnicy skosztują zdrowej żywności sklepu Amarantus, a nawet ulepią coś pysznie zdrowego, czyli magiczne kulki mocy.

Organizatorzy zapraszają w godzinach 12-18. Wstęp na piknik jest bezpłatny.

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

Komentarze