Kwartet klarnetowy Cocobolo zagra w MOK

Plakat MOK
Plakat MOK

Po cieszącym się ogromnym zainteresowaniem koncercie „Kobiety lubią jazz…” czas na drugie wydarzenie w ramach „Mysłowickiego salonu muzycznego”. Tym razem, 4 kwietnia o godz. 18, będzie to występ kwartetu klarnetowego, który przeniesie nas w przestrzenie pięknych pałaców i kościołów minionych wieków.

Utwory klasyczne i romantyczne w swoich interpretacjach zaprezentuje Cocobolo Clarinet Quartet. Zespół tworzą wybitni młodzi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie i Katowicach, pasjonujący się wszelkimi odmianami klarnetu. Odkrywając w swojej pracy, jak szerokimi możliwościami brzmieniowymi dysponuje ten instrument, postanowili ukazywać jego piękno szerokiej publiczności. Połączyli więc swoje siły i instrumenty, rozpoczynając wspólną przygodę.

Każdy z członków zespołu uczestniczy w życiu artystycznym, biorąc udział w projektach zarówno kameralnych, jak i symfonicznych. Jako zespół prezentują wachlarz barw, który pozwala im na wykonywanie utworów w różnych stylach. Są to zarówno kompozycje oryginalne, pisane na kwartet klarnetowy, jak i transkrypcje innych znanych utworów. Grupa specjalizuje się w wykonywaniu muzyki klezmerskiej i rozrywkowej, ale w równie piękny sposób interpretuje klasykę.

Kwartet Cocobolo tworzą Karol Sikora, Józef Nikiel, Jacek Szymik i Bartłomiej Kozina. Koncert poprowadzą Oskar Jasiński i Jacek Woleński. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasie Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 oraz na stronie internetowej www.kupbilecik.pl.

Nadesłano: MOK
Komentarze