Koncert Myslovitz 320 m pod ziemią

fot. arch. Myslovitz
fot. arch. Myslovitz

18 marca odbędzie się niezwykły koncert charytatywny w bardzo oryginalnym miejscu, bo w kopalni Guido na poziomie 320 m. Cel wydarzenia to zbiórka pieniędzy na rzecz rodzin poszkodowanych w wypadkach górniczych. Cała impreza jest wspólną inicjatywą Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Fundacji Rodzin Górniczych oraz zespołu Myslovitz.

Od 2014 r. muzycy wspierają rodziny górników, którzy zginęli lub zostali poszkodowani podczas katastrof na kopalniach. Wszystko zaczęło się od tragicznego wybuchu metanu w KWK Mysłowice-Wesoła, gdy zginęło pięciu górników, a ponad 30 zostało rannych. Zespół zainspirowany tymi wydarzeniami skomponował utwór „Tysiąc żurawi”, a pieniądze z jego sprzedaży przekazał Fundacji Rodzin Górniczych. Dochód z sobotniego koncertu również zostanie przeznaczony na ten cel. – Szczególnie chcemy pomóc dziewięcioletniej dziewczynce, która w wyniku wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła została sierotą. Środki zostaną przeznaczone m.in. na jej edukację, pomoce szkolne i zajęcia dodatkowe – wyjaśnia na portalu górniczym nettg.pl Andrzej Mitek, rzecznik prasowy MGW.

Koncert rozpocznie się o godz. 19, a zjazdy pod ziemię będą możliwe już od godz. 17.15. Bilety w cenie 50 zł dostępne są tutaj.

Komentarze