Jest pełna lista artystów, którzy wystąpią na AlterFest 2017

Gaba Kulka, Dick4Dick, Daniel Spaleniak, Urbanski, Not Pretty Enough, Leski, We draw A, The Friutcakes, Salk i Kolory to dziesiątka wykonawców, których już 12 i 13 maja usłyszymy podczas kolejnej edycji AlterFestu.

AlterFest odbędzie się w Mysłowicach już po raz szósty. W ciągu pięciu lat podczas festiwalu zaprezentowało się ponad 60 artystów grających szeroko pojęta muzykę alternatywną, od indie rocka, poprzez elektronikę, aż po hip-hop, za każdym razem gromadząc blisko tysiąc widzów z niemal całego województwa śląskiego, a także z bardziej odległych miast, takich jak m.in. Wrocław, Warszawa czy Łódź. W tym roku po raz trzeci impreza została też zauważona przez dziennikarzy i czytelników portalu somusic.pl, zdobywając nominację, a później drugie miejsce w kategorii Wydarzenie roku 2016.

Dwie pierwsze edycje festiwalu były niemal 10-dniowymi wydarzeniami odbywającymi się w większości w niewielkich mysłowickich pubach. W 2014 r. wydarzenie skrócono do trzech dni koncertów w dwóch niezwykłych miejscach: kościele ewangelickim o doskonałej akustyce oraz niepowtarzalnym klimacie, a także w budynku byłego kina Adria – obiekcie wyjątkowym, niedostępnym na co dzień, możliwym do odwiedzenia jedynie podczas AlterFestu. Rok temu wszystkie trzy dni festiwalu zostały zorganizowane w kościele ewangelickim. Tak samo będzie w tym roku. Planowane jest także poszerzenie formuły wydarzenia. – Dzięki uprzejmości i ogromnej otwartości parafii ewangelicko-augsburskiej, a w szczególności ks. Adama Maliny, po raz kolejny będziemy mogli gościć w tym pięknym i niezwykłym miejscu, zachwycającym gości festiwalu przyjeżdżających do nas niemal z całej Polski. Oprócz muzyki w tym roku mocno postawimy także na literaturę – zapowiada Łukasz Prajer, pomysłodawca i organizator AlterFestu.

Dwudniowy karnet na wydarzenie będzie kosztował 50 zł, bilet na jeden dzień – 30 zł. Więcej szczegółów już niebawem w naszym portalu i na www.alterfest.pl.

Komentarze