Komedia na Dzień Kobiet w teatrze Plejada. KONKURS

fot. teatr Plejada

Tym razem teatr Plejada zaprezentuje komedię kostiumową Aleksandra Fredry pt. „Gwałtu, co się dzieje!”. Jeśli chcecie zobaczyć, jak mężczyźni wcielają się w role kobiet, warto odwiedzić 10 marca Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie. Specjalnie na tę okazję mamy dla was wejściówki!

Fredro przedstawia w swej sztuce życie na opak. Pisze o „Osieku, sławetnym mieście, gdzie to bywały rządy niewieście”. Na skutek niedołęstwa mężczyzn oraz ich wad „kobiety opanowały władzę, wzięły rządy w swoje ręce, wprowadzając nowy ład i porządek”, stosując męski styl życia. „Mężczyźni, odziani w stroje kobiece, muszą spełniać dotychczasowe ich obowiązki: niańczą dzieci, przędą, robią na drutach pończochy i chodzą na targ”. W sztuce opisane są różne perypetie związane z odwróceniem ról. Zawarte w niej wartości i problemy istnieją aktualnie. W roku Aleksandra Fredry kostiumowy spektakl rodzinny był szczególnym wydarzeniem podkreślającym ponadczasowy charakter jego twórczości.

Sztuka w reżyserii Piotra Męderaka zostanie wystawiona 10 marca o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie.

Wspólnie z teatrem Plejada przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać podwójne wejściówki na spektakl. Wystarczy, że na adres a.nocon@gazetamyslowicka.com prześlecie swoje imię i nazwisko. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, na które czekamy do 2 marca włącznie, wylosujemy dwie i obdarujemy je podwójnym biletem na wydarzenie. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo. Powodzenia!

plakat teatr plejada

Komentarze