Komedia na Dzień Kobiet w teatrze Plejada. KONKURS

fot. teatr Plejada
Idealna sztuka na Dzień Kobiet fot. teatr Plejada

Tym razem teatr Plejada zaprezentuje komedię kostiumową Aleksandra Fredry pt. „Gwałtu, co się dzieje!”. Jeśli chcecie zobaczyć, jak mężczyźni wcielają się w role kobiet, warto odwiedzić 10 marca Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie. Specjalnie na tę okazję mamy dla was wejściówki!

Fredro przedstawia w swej sztuce życie na opak. Pisze o „Osieku, sławetnym mieście, gdzie to bywały rządy niewieście”. Na skutek niedołęstwa mężczyzn oraz ich wad „kobiety opanowały władzę, wzięły rządy w swoje ręce, wprowadzając nowy ład i porządek”, stosując męski styl życia. „Mężczyźni, odziani w stroje kobiece, muszą spełniać dotychczasowe ich obowiązki: niańczą dzieci, przędą, robią na drutach pończochy i chodzą na targ”. W sztuce opisane są różne perypetie związane z odwróceniem ról. Zawarte w niej wartości i problemy istnieją aktualnie. W roku Aleksandra Fredry kostiumowy spektakl rodzinny był szczególnym wydarzeniem podkreślającym ponadczasowy charakter jego twórczości.

Sztuka w reżyserii Piotra Męderaka zostanie wystawiona 10 marca o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie.

Wspólnie z teatrem Plejada przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać podwójne wejściówki na spektakl. Wystarczy, że na adres a.nocon@gazetamyslowicka.com prześlecie swoje imię i nazwisko. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, na które czekamy do 2 marca włącznie, wylosujemy dwie i obdarujemy je podwójnym biletem na wydarzenie. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo. Powodzenia!

plakat teatr plejada

Komentarze