Przed nami Metropolitalna Noc Teatrów

Materiały promocyjne

30 września na miłośników teatru czeka noc pełna wrażeń. Nie często można sobie pozwolić na zobaczenie kilku przedstawień jednego dnia. Podczas tej imprezy istnieje taka możliwość. Wystarczy skomponować swój własny program i wyruszyć w teatralną podróż bezpłatnym autobusem.

W tym roku na widzów czeka mnóstwo różnorodnych spektakli oraz jak zawsze ciekawe atrakcje. Od klasycznej opery, przez dramaty i komedie, aż po szalone tańce w rytmach disco. W trakcie tej popularnej imprezy jest się nie tylko widzem, lecz także aktywnym uczestnikiem wydarzeń. Można wziąć udział w warsztatach baletowych, zwiedzić niejeden teatr bądź operę, spotkać się za kulisami z artystami, zobaczyć, jak powstają teatralne dekoracje i kostiumy, zrobić sobie sceniczny makijaż, a nawet spróbować śląskiego żuru i sznity z tustym!

Najlepsze teatry Śląska i Zagłębia w tę jedną noc otwierają dla widzów swoje dusze i zapraszają do środka. Kuszą zarówno dorosłych, jak i dzieci, dla których również przewidziano moc atrakcji. W pracowniach katowickiego Teatru Ateneum będą mogły dać upust swojej kreatywności, zobaczyć przedstawienie „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” oraz zwiedzić budynek. Z kolei w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu najmłodsi stworzą bajkę, którą później zaimprowizują na scenie aktorzy.

W ósmej już edycji Metropolitalnej Nocy Teatrów udział biorą: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Opera Śląska w Bytomiu, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach, Teatr Miejski w Gliwicach, Teatr Korez w Katowicach, Teatr Mały w Tychach, Teatr Nowy w Zabrzu, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Śląski w Katowicach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu oraz Teatr Bez Sceny w Katowicach. Impreza odbędzie się 30 września. Bilety na większość spektakli można kupić w promocyjnych cenach. Ze szczegółowym programem zapoznacie się tutaj.

Komentarze