Kolejny wieczór z teatrem w MOK Brzezinka

Spektakl „Wiech – koń by się uśmiał” w wykonaniu Teatru Wojtka Kowalskiego z Częstochowy to kolejna propozycja teatralna przygotowana przez Mysłowicki Ośrodek Kultury. Satyryczną sztukę zobaczymy 11 marca o godzinie 18 w MOK w Brzezince przy ul. Laryskiej 5.

Spektakl powstał na bazie tekstów Stefana Wiecheckiego, który z mowy mówionej uczynił mowę pisaną. Wiech był bystrym obserwatorem codziennego życia warszawskiego ludu. Znał świetnie jego obyczaje i nawyki. Najbogatszym źródłem jego twórczości były sądy grodzkie, w których procesowali się zwykli ludzie, używając najbardziej smakowitego słownictwa. Wiele z tych tekstów, mimo że były spisane w okresie międzywojennym, jest aktualnych do dziś. Zapraszamy na dużą dawkę humoru z lekką nutą wzruszeń. Bilety w cenie 10 zł będzie można nabyć przy wejściu na spektakl.

Sztuka częstochowskiego teatru to kolejne z cyklu wydarzeń teatralnych organizowanych przez MOK. Dotychczas w filii w Brzezince mogliśmy zobaczyć m.in. cieszący się ogromnym zainteresowaniem spektakl „Cukier Stanik” w wykonaniu teatru Podtekst oraz monodram Teatru Poświęconego zatytułowany „Jarosław Ocalony”. W kolejnych tygodniach zobaczymy m.in. spektakl „Stary klamor w dziadkowym szranku” teatru Reduta z Rudy Śląskiej oraz ponownie „Cukier Stanik”.

Plakat MOK

Nadesłano przez: MOK
Komentarze