Spektakl komediowy „Pod niemieckimi łóżkami” w MOK – KONKURS

Plakat promujący przedstawienie

16 października na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury wystąpią Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski i Bartosz Opania w spektaklu „Pod niemieckimi łóżkami”. Czytelnicy „Gazety Mysłowickiej” mają okazję wygrać podwójne zaproszenie na to wydarzenie!

„Pod niemieckimi łóżkami” to spektakl na pograniczu teatru i  kabaretu. Dowcipny i mądry przekaz o międzynarodowych stereotypach, sile mediów i roli celebrytów we współczesnym świecie.

Przedstawienie w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców.

Justyna w dowcipny i bezpośredni sposób obala stereotypy dotyczące „tych czystych” Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy przeznaczona dla widzów dorosłych.

Reżyser: Łukasz Witt-Michałowski

Scenariusz: Agnieszka Głębicka i Bartłomiej Kasprzykowski

Obsada: Tamara Arciuch, Bartosz Opania, Bartłomiej Kasprzykowski

Choreografia: Maciej Zakliczyński

Scenografia: Maciej Chojnacki

Głos: Łukasz Nowicki

Autorzy książki: Holger Schlageter i Justyna Polańska

Tłumacz: Aldona Zaniewska

Producent: Impresariat Teatralny Eskander

Redakcja „Gazety Mysłowickiej” ogłasza konkurs! Do wygrania podwójne zaproszenie na spektakl „Pod niemieckimi łóżkami” w MOK-u. Pytanie konkursowe brzmi: w jakim mieście urodził się Łukasz Witt-Michałowski, reżyser spektaklu? Odpowiedzi prosimy nadsyłać do 22 września na adres konkurs@gazetamyslowicka.com, w treści wpisując także swoje imię i nazwisko wraz z numerem telefonu. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy jedną osobę, którą osobiście poinformujemy o wygranej. Powodzenia!

16 października, godz. 19, Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7, bilety w cenie 70/80 zł do nabycia na www.kabaretowebilety.pl.

Komentarze