Teatr Zagłębia zaprasza na październikowe spektakle!

Plakat promujący spektakl "Zaćmienie"

Jesienne wieczory to dobry czas na wybranie się do teatru, dlatego Teatr Zagłębia w Sosnowcu zachęca bogatą ofertą spektakli oraz promocyjnymi cenami biletów. Nawet jeśli nie macie z kim zostawić dzieci, raz w miesiącu możecie zabrać je ze sobą, gdyż w teatrze zaopiekuje się nimi animatorka z ośrodka „Skrzydlata Żyrafa”. Z kolei studenci mają możliwość skorzystania z promocji na spektakl „Piaskownica”, kupując bilet w kasie teatru.

W październiku na deskach Teatru Zagłębia można oglądać wspomnianą „Piaskownicę” w reżyserii Jerzego Bielunasa. Spektakl przedstawia relacje damsko – męskie w życiu codziennym, które odgrywane są w piaskownicy symbolizującej pole walki między kobietą a mężczyzną. On, bezustannie bawiący się samochodzikiem i Batmanem, wchodzi w świat inspirowany obrazami z komiksów i gier komputerowych. „Nierealna rzeczywistość” pochłania go na tyle mocno, że zaburza jego relacje z Nią, stając się ucieczką, projekcją kompleksów i głęboko skrywanych lęków. W spektaklu wyimaginowany świat tworzony przez wyobraźnię młodego bohatera wdziera się do piaskownicy: Batman, jego wrogowie i sprzymierzeńcy toczą pojedynki w trójwymiarowej przestrzeni między murami pokrytymi graffiti już nie jako zabawki, ale nadnaturalnej wielkości postaci wyjęte z komiksów.

Kolejnym ciekawym spektaklem jest „Zaćmienie” w reżyserii Igora Gorzkowskiego. To sztuka skomponowana z bardziej i mniej znanych opowiadań Czechowa. Jak podają krytycy, adaptacje opowiadań mistrza rosyjskiego realizmu wciąż stanowią olbrzymie wyzwanie dla zespołów teatralnych. Uchwycenie słynnego, mistrzowskiego połączenia absurdu, satyry i genialnej analizy rzeczywistości zdaniem wielu jest po prostu fizycznie niemożliwe. Jednak ekipie Teatru Zagłębia udało zbliżyć się do ideału, świadczą o tym niezwykle pochlebne recenzje. Przekonajcie się sami, ale pamiętajcie, że kimkolwiek byście nie byli, Czechow na pewno was znał, a w dodatku opisał w jednym ze swych opowiadań.

W tym miesiącu w Teatrze Zagłębia można również zobaczyć farsę, czyli „Prywatną Klinikę” w reżyserii Jerzego Federowicza, „Cymes! Cymes!” Jana Szurmieja – przedstawienie muzyczne ze światowymi przebojami, skeczami i zabawnymi monologami, „Tajemniczy Ogród” według F. H. Burnett oraz wiele innych widowisk, które gorąco polecamy!

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich spektakli oraz pełny repertuar dostępny jest na stronie www.teatrzaglebia.pl.

Komentarze