Wyjątkowy koncert w kościele NSPJ już w tę niedzielę

fot. Wikimedia

Czytanie „Bajek” przez Macieja Zakościelnego oraz koncert Krakowskiego Kwintetu Dętego zainaugurowały w minioną niedzielę „Mysłowickie wieczory z muzyką – ALEPPOmagamy”.

Kolejne wydarzenie cyklu już 16 września. Tym razem w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozbrzmią hity muzyki klasycznej i popularnej. Przed nami koncert „Zacznij od Bacha” w wykonaniu organisty Władysława Szymańskiego, rektora Akademii Muzycznej w Katowicach, oraz Kwintetu Dętego Blaszanego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19, a wstęp na nie będzie wolny. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy w ramach akcji charytatywnej „Śląskie dzieciom z Aleppo”, której celem jest budowa centrum pomocy dla dzieci ze zniszczonego wojną syryjskiego miasta.

Natomiast tydzień później, 23 września, w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 zaśpiewa Mietek Szcześniak. Jego występ zakończy cykl „Mysłowickich wieczorów z muzyką”. Bilety w cenie 60 zł kupicie tutaj.

Komentarze