Dzień Dziecka z Betrayerem? Zespół wraca z nowym albumem

fot. Mystic Production

Prekursorzy polskiej sceny death metalowej, zespół Betrayer, znów dają o sobie znać. 1 czerwca ukaże się ich trzeci studyjny album zatytułowany „Scaregod”, a już dziś można posłuchać pierwszego kawałka promującego krążek, czyli „We Are Rebels”.

Materiał na „Scaregod” został zarejestrowany wiosną 2017 r. w studiu Antubis w Kwidzynie, przy współpracy z Arkiem „Maltą” Malczewskim, który na przełomie lata i jesieni 2017 dokonał obróbki dźwięku i masteringu w Sound Division Studio w Warszawie.

– Trochę się to wszystko przeciągnęło w czasie, gdyż bardzo zależało nam na tym, aby to właśnie Malta zajął się produkcją. Musieliśmy więc podporządkować się jego napiętemu grafikowi pracy, ale z pewnością było warto – mówi Berial, lider grupy. I dodaje: – Jestem pewien, że brzmienie na tej płycie zadowoli również malkontentów, którzy krytykowali brzmienie poprzedniej, co oczywiście potrafimy zrozumieć z perspektywy czasu. „Scaregod” miażdży pod tym względem, oczywiście nie słuchany w laptopie, czy telefonie, ale i same aranżacje są naprawdę dobre, więc fani death metalu, a Betrayera zwłaszcza, nie będą zawiedzeni. Jako ciekawostkę dodam, że na płycie znajduje się remake „Acrid Blood”, kompozycji z naszego demo „Necronomical Exmortis” z 1991 r.

Betrayer powstał w Słupsku w 1989 r. i obok takich zespołów, jak m.in. Imperator czy Vader, kształtował polską scenę death metalową. Dwa wczesne wydawnictwa grupy, czyli demo „Necronomical Exmortis” (1991) oraz debiutancki album „Calamity” (1994) zaliczane są w poczet absolutnej klasyki polskiego death metalu. Betrayer ma na swoim koncie niezliczoną ilość koncertów i festiwali, podczas których dzielił scenę z takimi tuzami ciężkiego grania, jak Morbid Angel, Death, Deicide, Cannibal Corpse czy Carcass. Grupa przerwała swoją działalność w 1994 r., ale osiem lat później lider Betrayera, Piotr „Berial” Kuzioła, podjął decyzję o reaktywacji zespołu. W marcu 2015 r. nakładem Mystic Production ukazał się bardzo udany, drugi album studyjny „Infernum In Terra”, którym Betrayer udowodnił, że wciąż wie, jak grać solidny death metal.

Album „Scaregod” można zamawiać już dziś pod tym linkiem. Promuje go singiel „We Are Rebels”:

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze