Lao Che mają sporą wiedzę o społeczeństwie

fot. Mystic Production

„Wiedza o społeczeństwie” Lao Che to płyta, która wywołała burzę emocji już przed premierą. Dziennikarze mający okazję przesłuchać album przed oficjalnym wydaniem podkreślali jego niesamowitą przebojowość, wartość tekstów i już nominowali krążek do najlepszych polskich płyt 2018 r. Pierwszy singiel „Nie raj” zdobył pierwsze miejsce na „Liście przebojów Trójki” i spotkał się z bardzo dobrymi reakcjami fanów.

Premiera „Wiedzy o społeczeństwie” miała miejsce 16 lutego. Krążek można nabyć tutaj. Zespół sięga na nim do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat 80., jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości Lao Che przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiadają Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański.

Do zespołu dołączył także nowy muzyk Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet), znany m.in. z zespołów Pink Freud czy Jazzombie. Tytułowa „Wiedza o społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi: ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy człowieka, Polaka, Ziemianina.

Aktualnie zespół przeprowadza próby, które przygotują go do trasy obejmującej 18 koncertów w całej Polsce. Lao Che będzie można zobaczyć na żywo od 2 marca.

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze