L.Stadt prezentuje „L.Story” w wersji winylowej

fot. Albert Pabijanek
„L.Story” to osiem utworów, do których teksty napisał Konrad Dworakowski fot. Albert Pabijanek

26 stycznia swoją premierę miała winylowa wersja albumu „L.Story” zespołu L.Stadt. Płytę wydaną na 180-gramowym winylu można zamawiać tutaj.

Album „L.Story” ukazał się w maju ubiegłego roku i zyskał bardzo wysokie oceny zarówno wśród dziennikarzy, jak i odbiorców. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta L.Stadt wydana po ponad trzyletniej przerwie. Osiem utworów skomponowanych do tekstów Konrada Dworakowskiego tworzy materiał zaskakujący i różnorodny. Po doświadczeniach z różnymi odmianami altrocka, surf i country zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. łódzki Wielki Chór Młodej Chorei.

– Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie – mówi lider L.Stadt Łukasz Lach. – Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie, kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością – dodaje.

Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 r. z inicjatywy łódzkiego teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt, wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu, przerodził się jednak w „L.Story”.

Materiał w dużej części zarejestrowano w studio Henryka Debicha w Radiu Łódź pod okiem realizatora Kamila Bobrukiewicza. Za miksy, jak przy poprzedniej płycie L.Stadt, odpowiadają Cyrille Champagne oraz Sean Beresford. Na okładce płyty wykorzystano collage Laury Paweli „Past Present Continous” z 2010 r., a projektem graficznym zajął się Kuba „Hakobo” Stępień.

Album promował kawałek „Oczy kamienic”:

„L.Story” w wersji kompaktowej kupicie natomiast tutaj.

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze