L.Stadt prezentuje „L.Story” w wersji winylowej

fot. Albert Pabijanek

26 stycznia swoją premierę miała winylowa wersja albumu „L.Story” zespołu L.Stadt. Płytę wydaną na 180-gramowym winylu można zamawiać tutaj.

Album „L.Story” ukazał się w maju ubiegłego roku i zyskał bardzo wysokie oceny zarówno wśród dziennikarzy, jak i odbiorców. To pierwsza w pełni polskojęzyczna płyta L.Stadt wydana po ponad trzyletniej przerwie. Osiem utworów skomponowanych do tekstów Konrada Dworakowskiego tworzy materiał zaskakujący i różnorodny. Po doświadczeniach z różnymi odmianami altrocka, surf i country zespół sięgnął po nowe dla siebie środki wyrazu. Na płycie pojawia się m.in. łódzki Wielki Chór Młodej Chorei.

– Ta płyta powstawała w trudnym dla mnie momencie – mówi lider L.Stadt Łukasz Lach. – Na moich oczach gasła najbliższa mi osoba i odbicie tego czasu znajdowałem w tekstach Konrada. Patrzyłem na moje miasto, które dumnie trwało w czasie, kiedy mój osobisty świat kruszał. I choć to płyta o przemijaniu, dla mnie ważniejszy był aspekt odnajdywania siły właśnie w artefaktach przeszłości, które mieszały się z płynną i nieuchwytną rzeczywistością – dodaje.

Współpraca L.Stadt i Dworakowskiego rozpoczęła się w kwietniu 2016 r. z inicjatywy łódzkiego teatru Pinokio. Z początku jednorazowy projekt, wykonanie piosenek wspólnie z Chórem Chorei w ramach Koalicji Miast dla Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu, przerodził się jednak w „L.Story”.

Materiał w dużej części zarejestrowano w studio Henryka Debicha w Radiu Łódź pod okiem realizatora Kamila Bobrukiewicza. Za miksy, jak przy poprzedniej płycie L.Stadt, odpowiadają Cyrille Champagne oraz Sean Beresford. Na okładce płyty wykorzystano collage Laury Paweli „Past Present Continous” z 2010 r., a projektem graficznym zajął się Kuba „Hakobo” Stępień.

Album promował kawałek „Oczy kamienic”:

„L.Story” w wersji kompaktowej kupicie natomiast tutaj.

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze