Lorein prezentuje ostatni teledysk promujący „Złamania”

fot. Began

3 lutego zespół Lorein wydał nagraną dzięki crowdfundingowemu wsparciu płytę „Złamania”. Album cieszący się uznaniem słuchaczy oraz krytyków muzycznych promowały takie utwory, jak „Fale” czy „Dźwięki rozstania”. 23 listopada grupa zaprezentowała ostatni, tytułowy teledysk z tego krążka.

Jak mówi Łukasz Lańczyk, wokalista, gitarzysta, klawiszowiec i autor tekstów zarazem, kawałek „Złamania” jest wspólną wypadkową emocji pojawiających się na całej płycie.  – To historia o człowieku, który nie potrafi pogodzić się z odejściem drugiej osoby. Targające nim emocje są tak silne, że myślenie staje się irracjonalne, a nawet destrukcyjne. Mam wrażenie, że większość z nas choć raz była w takiej toksycznej relacji, stąd też pomysł na piosenkę – tłumaczy.

Wideo powstało w ramach projektu „Inny wymiar muzyki”. Podobnie jak w przypadku klipów do „Wisły” i „Falconera”, teledysk został zrealizowany przy współpracy z Robertem Beganem.

Lorein mają na kocie kilkaset koncertów i finał programu „Must Be The Music”. Są laureatami kilku ogólnopolskich nagród, m.in. Złotego mikrofonu czy Muzycznych scyzoryków. Trzykrotnie zostali wybrani Zespołem roku Polskiego Radia Kielce. 3 lutego 2017 r. premierę miał album formacji „Złamania”, nagrany dzięki crowdfundingowemu wsparciu ponad 1 800 fanów. Płytę promuje m.in. singiel „Fale”, wybrany przez słuchaczy radia Muzo Fm jednym z 50 najlepszych utworów 2016 r., oraz „Dźwięki rozstania”, który ma obecnie ponad 430 tys. wyświetleń w serwisie YouTube. W „Rockowej 100-ce” najlepszych kawałków 2012 i 2013 r. Eski Rock znalazły się numery „Krótkowzroczność”, „Świat rzeczy” oraz „Pozytywny” z drugiej płyty grupy. W lipcu 2014 r. zespól wystąpił na głównej scenie festiwalu w Jarocinie. Wokalista, Łukasz Lańczyk, doceniony został także przez muzyków zespołu Myslovitz, którzy po odejściu Artura Rojka zaproponowali mu zastąpienie frontmana.

Płytę „Złamania” kupicie tutaj.

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze