Ted Nemeth wypuszcza „Skowronki”

Kadr z teledysku

„Skowronki” to kolejny singiel Teda Nemetha, który promuje drugie wydawnictwo łodzian pt. „Ctrl C”. Utwór, który zamyka najnowszy krążek Tedów, został w całości zaaranżowany w studiu podczas nagrań.

– Postanowiliśmy tym razem, że nie będziemy przejmować się wykonaniem tego utworu „na żywo” i wybraliśmy się w podróż w rejony odległe od naszej dotychczasowej twórczości – zdradza Patryk Pietrzak, wokalista zespołu. Teledysk jest również nawiązaniem do „Wspólnego punktu”, pierwszego singla z „Ctrl C”. W obu widzimy m.in. tajemniczą dziewczynę, w której rolę wcieliła się Magdalena Celmer, czy bukiet żółtych kwiatów, który trzyma w swoich rękach.

Ważnym elementem twórczości Tedów są teksty. Również tytuł kawałka pozostaje w sferze wieloznaczności, które sprawiają, że każdy może sobie zostawić pole do własnej interpretacji. – Skowronki to utwór poświęcony wyjątkowemu miejscu, które sprzyja wyciszeniu i oderwaniu się od rzeczywistości. Tam właśnie powstał tekst, który traktuje o poczuciu zagubienia i przełomowym momencie w moim życiu, czyli wchodzeniu w dorosłość. Dorastanie oraz towarzyszące mu rozważania na temat tego, co jest w życiu najważniejsze, a co jest jedynie zbędnym dodatkiem – to wszystko, co sprawia, że czujemy, że w końcu jesteśmy „na swoim” – mówi Patryk Pietrzak.

Album „Ctrl C”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Mystic Production, możecie kupić tutaj. Przypominamy również, że grudniowy koncert zespołu w Mysłowickim Ośrodku Kultury został przeniesiony na wiosnę. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze