Björk ogłasza nadejście Utopii

fot. Mystic Production

„Utopia” to dziewiąty album w dorobku Björk. Został napisany przez artystkę, ale w pięciu z czternastu piosenek wspierała ją Arca, a w jednej także Sarah Hopkins. Większość utworów jest współprodukowana przez Arcę, jeden przez Rabita.

Björk uformowała dwunastoosobową islandzką kobiecą orkiestrę fletową, dla której stworzyła specjalne aranżacje i jej dyrygowała. Napisała także aranżację dla Hamrahlíðarkórinn, chóru dowodzonego przez Þorgerður Ingólfsdóttir.

Album był edytowany i ustrukturyzowany przez Björk w Prootools. Produkcją zajęli się Bergur Þórisson, Bart Migal i Chris Elms. Muzykę zmiksowali Heb Kadry i Marta Salogni, za mastering odpowiadał Mandy Parnell. Okładka została stworzona przez Jessego Kanda we współpracy z Björk, Jamesem Merrym i charakteryzatorem Hungrym. Reszta artworków, jak typografia i zdobnictwo, zostały wykonane przez MM Paris. Pierwszy utwór promujący album to „The Gate”, do którego klip stworzył Andrew Thomas Huang. Premiera odbyła się podczas londyńskiego Fashion Week.

Premiera albumu „Utopia” 24 listopada. Preorder jest już dostępny.

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze