Aż trzy single zwiastują trzeci album Yung Leana „Stranger”

fot. Zak Arogundade
Yung Lean wystąpi w tym roku m.in. w Krakowie i Warszawie fot. Zak Arogundade

„Skimask” to trzeci kawałek, który zapowiada płytę „Stranger”, wyczekiwany trzeci studyjny album nieprzewidywalnego szwedzkiego innowatora Yung Leana. Krążek będzie miał premierę 10 listopada i jest zapierającym dech w piersiach dokumentem, który utrwala jego stanowisko pioniera współczesnego rapu i elektroniki.

Po wypuszczeniu hipnotycznego „Red Bottom Sky” i gładkiego „Hunting My Own Skin”, „Skimask” prezentuje najbardziej bezpośredni i uderzający styl. Ma poruszyć wiernych fanów Yung Leana, którzy śledzą jego ewolucję od chwil, gdy jego twórczość zaczęła być viralowa, aż do momentu osiągnięcia statusu influencera w świecie kultury.

„Skimask” został wyprodukowany przez GUDa, wieloletniego współpracownika i członka ekipy SadBoys. To następstwo spektakularnego czasu w karierze Yung Leana. Udało mu się samodzielnie wydać świetny krążek „Warlord” i zawierającą osiem tracków EP-kę „Frost God”. Dołożył do tego wyprzedaną trasę światową, współpracę z Frankiem Oceanem na płycie „Blonde”, kampanię dla Calvina Kleina #MyCalvins, wystartowanie z własnym brandem ubraniowym, zaprojektowanie sneakersów dla Eytys i wypuszczenie punkowego krążka z GUDem jako Död Mark. Zrobił to w wieku zaledwie 21 lat i w najbliższym czasie nie ma zamiaru wyhamować.

Po wydaniu „Stranger” Yung Lean ruszy w zimową trasę po Europie. Największe koncerty czekają na fanów w Londynie i Manchesterze, ale będziemy mieli okazję zobaczyć go także na dwóch koncertach w Polsce: 26 listopada w krakowskim Kwadracie i 30 listopada w warszawskiej Progresji.

Preorder albumu na stronie Mystic Production już ruszył – zajrzyjcie tutaj.

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze