Aż trzy single zwiastują trzeci album Yung Leana „Stranger”

fot. Zak Arogundade

„Skimask” to trzeci kawałek, który zapowiada płytę „Stranger”, wyczekiwany trzeci studyjny album nieprzewidywalnego szwedzkiego innowatora Yung Leana. Krążek będzie miał premierę 10 listopada i jest zapierającym dech w piersiach dokumentem, który utrwala jego stanowisko pioniera współczesnego rapu i elektroniki.

Po wypuszczeniu hipnotycznego „Red Bottom Sky” i gładkiego „Hunting My Own Skin”, „Skimask” prezentuje najbardziej bezpośredni i uderzający styl. Ma poruszyć wiernych fanów Yung Leana, którzy śledzą jego ewolucję od chwil, gdy jego twórczość zaczęła być viralowa, aż do momentu osiągnięcia statusu influencera w świecie kultury.

„Skimask” został wyprodukowany przez GUDa, wieloletniego współpracownika i członka ekipy SadBoys. To następstwo spektakularnego czasu w karierze Yung Leana. Udało mu się samodzielnie wydać świetny krążek „Warlord” i zawierającą osiem tracków EP-kę „Frost God”. Dołożył do tego wyprzedaną trasę światową, współpracę z Frankiem Oceanem na płycie „Blonde”, kampanię dla Calvina Kleina #MyCalvins, wystartowanie z własnym brandem ubraniowym, zaprojektowanie sneakersów dla Eytys i wypuszczenie punkowego krążka z GUDem jako Död Mark. Zrobił to w wieku zaledwie 21 lat i w najbliższym czasie nie ma zamiaru wyhamować.

Po wydaniu „Stranger” Yung Lean ruszy w zimową trasę po Europie. Największe koncerty czekają na fanów w Londynie i Manchesterze, ale będziemy mieli okazję zobaczyć go także na dwóch koncertach w Polsce: 26 listopada w krakowskim Kwadracie i 30 listopada w warszawskiej Progresji.

Preorder albumu na stronie Mystic Production już ruszył – zajrzyjcie tutaj.

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze