Podwójne życie Beli w klipie „Apollo” Sorry Boys

fot. nadesłano

Utwór „Apollo” to czwarty singiel z nominowanego do Fryderyka albumu Sorry Boys „Roma”. Za reżyserię teledysku do piosenki odpowiada Filip Tułak, autorem zdjęć jest Wawrzyniec Skoczylas, a scenariusz napisali Bela Komoszyńska i Filip Tułak.

– Idea tego teledysku zrodziła się w nawiązaniu do przemieszania dwóch tożsamości tej samej osoby, o której śpiewam w „Apollo”. Wszyscy znają to imię, ale dla jednych jest to przede wszystkim grecki bóg, dla innych nazwa amerykańskiej misji kosmicznej. Kim naprawdę jest Apollo? Czy w wyniku narzuconej mu przez innych tożsamości nie popełni błędu w odkrywaniu swojego przeznaczenia? Wspaniała ekipa filmowa z Papaya Films, która pojechała z nami do Chorwacji, doskonale poczuła pomysł przedstawienia metafizycznej więzi dwóch bohaterek, będących wcieleniem jednej osoby. Ich losy dążą do uwolnienia – tłumaczy Bela Komoszyńska.

„Apollo” to pierwszy anglojęzyczny singiel z wydanej w tym roku płyty „Roma”. Napisany w połowie po polsku i angielsku album emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Krążek przywołuje Rzym, miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. – Patronem Romy jest Apollo, bóg muzyki, poezji, miłości i światła: przewodnich tematów albumu – mówi Bela Komoszyńska.

Album „Roma” kupicie na www.mystic.pl.

Nadesłano: Mystic Production
Komentarze