Mystic Production: Courtney Barnett i Kurt Vile połączyli siły

fot. Mystic Production

W ramach współpracy z Mystic Production już niebawem będziemy mogli was zaprosić do udziału w konkursach, w których do wygrania będą m.in. albumy wydane pod szyldem wydawnictwa czy wejściówki na koncerty. Tymczasem prezentujemy album „Lotta Sea Lice” Courtney Barnett i Kurta Vile’a, którego premiera miała miejsce w piątek 13 października.

Konwersacja pomiędzy dwójką przyjaciół, udokumentowana w surowej, nieupięknionej formie muzycznej, wypełnionej osobistymi historiami, pękającej od energii i strzelającej humorem. Tak właśnie brzmi wspólny album Courtney Barnett i Kurta Vile’a, dwójki najbardziej zdolnych i popularnych songwriterów naszego pokolenia. „Lotta Sea Lice” pokaże nam też, jak zacieśnia się ich przyjaźń z Mickiem Turnerem z Dirty Three, Stellą z Warpaint i Mickiem Harveyem, by stworzyć szczere i organiczne dzieło.

Chemia, która istnieje między nimi, jest natychmiast zauważalna w zapierającej dech w piersiach improwizacji z singla „Over Everything”, podczas gdy  „Continental Breakfast” przedstawia nam bardziej melodyjną perspektywę dwóch harmonii, unoszących się ponad brzmieniem gitary akustycznej. Duet oddaje też hołd bohaterom lat 90., a dokładniej zespołowi Belly, w postaci coveru „Untogether”. To intymne spojrzenie na wspólny świat muzyczny Courtney Barnett i Kurta Vile.

Album jest dostępny tutaj.

Komentarze