Zaśpiewali i zatańczyli na prawdziwej scenie

W Mysłowickim Ośrodku Kultury już po raz ósmy spotkali się podopieczni placówek i ośrodków specjalnych z całego województwa, by zaprezentować swoje muzyczne umiejętności.

Organizatorem festiwalu „Pod kluczem” jest od początku mysłowicki Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka z nauczycielką Edytą Gryboś-Zabrzeńską na czele. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 100 osób z 20 placówek. – Z każdym rokiem jest coraz więcej chętnych – mówią organizatorki i mają nadzieję, że festiwal będzie trwał.

Jury uważnie wysłuchało wszystkich wykonawców i oceniało przede wszystkim ogólny wyraz artystyczny, ale w tym wydarzeniu perfekcyjny występ nie jest najważniejszy. Najważniejsza jest radość uczestników, dobra zabawa i chęć wystąpienia przed innymi. Swoje talenty muzyczne prezentowała młodzież i dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z całego Śląska, którym festiwal daje możliwość pokazania swoich umiejętności wokalnych, instrumentalnych i ruchowych na profesjonalnej scenie muzycznej. Wydarzenie co prawda ma formułę konkursową, ale nie ocena jury jest tu najważniejsza, tylko samopoczucie uczestników.

W festiwalu udział wzięli artyści ze szkół specjalnych i warsztatów terapii zajęciowej z Mysłowic, Katowic, Sosnowca, Jaworzna, Będzina, Chorzowa, Rybnika, Dąbrowy Górniczej, Lędzin oraz Tychów. Najlepsi okazali się:

kategoria młodszych solistów:

  1. miejsce – Paweł Sieradzki ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. bł. Karoliny z Mysłowic,
  2. miejsce – Roksana Bończyk z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mysłowicach,
  3. miejsce – Klaudia Zajd z Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi.

kategoria młodszych zespołów:

  1. miejsce – zespół muzyczny z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 i Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Katowicach,
  2. miejsce – zespół wokalny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Dąbrowy Górniczej oraz duet Amelia Folczyńska i Sonia Augustyniak z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Mysłowicach,
  3. miejsce – zespół muzyczny z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego im. bł. Karoliny z Lędzin.

kategoria starszych zespołów:

  1. miejsce – zespół muzyczny Akcent z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 z Chorzowa,
  2. miejsce – Agata Sznicer i Andrzej Burzak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży w Dąbrowie Górniczej,
  3. miejsce – zespół muzyczny ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. bł. Karoliny z Mysłowic.

Nadesłano: UM

 
Komentarze