W basie próbuję szukać nostalgii

Kadr z filmu "Coherence of Chaos. My City Katowice"
Kadr z filmu "Coherence of Chaos. My City Katowice"

Michał „Włodzimierz” Włodarczyk ma już na swoim koncie minialbum „Medikalog” i pierwsze koncerty. Właśnie pojawił się krótki film dokumentalny o mysłowickim muzyku, który obecnie pracuje nad nową epką.

– Album będzie spójną opowieścią o życiu od momentu narodzin do późnej starości. Z tego tytułu niedawno wypuściłem do sieci pierwszy promujący go singiel „Narodzony” – mówi Włodzimierz.

W tym tygodniu na portalu Vimeo został także zamieszczony krótki dokument o Michale autorstwa Patryka Stawarza, absolwenta Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Muzyka Włodzimierza to połączenie elektroniki, jazzu, funku i alternative, i m.in. o tym, jak różne, z pozoru niepasujące do siebie elementy tworzą jego unikalny styl, opowiada film. – Próbuję szukać w instrumentach, które kojarzą nam się z jakimś klimatem, całkowicie innego klimatu. Jak mi się to kiedyś uda w 100%, będę człowiekiem spełnionym – tłumaczy Włodzimierz.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak studia medyczne pomagają artyście tworzyć, albo czego mysłowiczanin szuka w muzyce, koniecznie obejrzyjcie „Coherence of Chaos. My City Katowice”.

Komentarze