Kolejne sukcesy uczniów Amadeusza

fot. UM
fot. UM

Na 9. Wojewódzkim Festiwalu Młodych Wirtuozów im. B. Szabelskiego „Ligoton 2017” uczniowie mysłowickiego ogniska muzycznego Amadeusz zdobyli cztery wyróżnienia.

Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury w Katowicach-Ligocie. W tym roku na Ligoton przyjechało 111 młodych wirtuozów z 32 placówek kształcenia muzycznego w województwie śląskim. Młodzi muzycy byli oceniani przez jury w składzie: Magdalena Mucha – pianistka i nauczycielka, Grzegorz Kapołka – gitarzysta i aranżer oraz Grzegorz Płonka – wokalista i publicysta.

Każdy z uczestników musiał wykonać z pamięci dwa utwory o zróżnicowanej stylistyce. Z ogniska muzycznego Amadeusz wyróżnienia otrzymali:

  • w klasie skrzypiec – Kacper Warczek i Ada Furmaniak,
  • w klasie fortepianu – duet Marta Szymańska i Maja Warczek,
  • w klasie fletu – Milena Raczyńska.

Koncert laureatów odbył się 25 lutego w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Katowicach. W koncercie finałowym duet fortepianowy Maja i Marta zaprezentował „W cyrku” T. Szeligowskiego, flecistka Milena zagrała „Melodię chińską”, Kacper z klasy skrzypiec wykonał lendlera F. Schuberta, a Adrianna gawot J.P. Rameau. Uczniom akompaniowała Monika Żekońska.

Nadesłano: UM
Komentarze