W SP1 śpiewali po angielsku

„You can sing”, czyli międzyszkolny konkurs piosenki angielskiej, to ciekawa inicjatywa, która w Szkole Podstawowej nr 1 odbywa się już po raz piąty. Pomysłodawczyni to nauczycielka języka angielskiego Anna Galińska, która pokazała, że uczniowie świetnie sobie radzą w takiej rywalizacji. W tym roku w konkursie wzięło udział 22 uczniów z siedmiu mysłowickich szkół podstawowych.

Wszystkie utwory były oczywiście wykonywane w języku angielskim, a jury, w skład którego w tym roku wchodziła wicedyrektor SP1 Katarzyna Chrobok, nauczyciel muzyki Kamil Szczechla, nauczycielka wylosowana spośród opiekunów uczestników oraz radna Joanna Frysztacka, oceniało występy pod względem walorów artystycznych, doboru repertuaru czy poprawności językowej. A przyznać należy, że zróżnicowanie było spore. Były występy a capella, z podkładem muzycznym lub instrumentalnym na żywo – dwukrotnie zadebiutowało w tym roku egzotyczne ukulele. Wśród wykonywanych utworów znalazły się klasyki takich wykonawców, jak Guns n’ Roses, najnowsze hity radiowe, piosenki dziecięce czy motyw przewodni z „Krainy lodu”.

W konkursie zwyciężyli:

klasy 1-3:

  1. miejsce – Julia Dolata (SP6),
  2. miejsce – zespół w składzie: Zuzanna Szmatloch, Bartłomiej Mencel, Nadia Chaszczyk, Wiktoria Sauer, Natalia Wańczuk, Amelia Badura (SP7).

klasy 4-6:

  1. miejsce – Emilia Ryszka (SP10/ZSP1),
  2. miejsce – Julia Slesiona (SP10/ZSP1),
  3. miejsce – zespół w składzie: Aleksandra Warzecha, Judyta Wollek, Agnieszka Kirker, Dominika Matusek (SP13).

Dodatkowo jury wyróżniło Natalię Karpowicz z SP13 oraz Mikołaja Barszczewskiego z SP12.

Nadesłano: Joanna Frysztacka

 
Komentarze