AlterFest po raz drugi w Mysłowicach

Druga edycja festiwalu muzyki niezależnej AlterFest odbędzie się w Mysłowicach w dniach 11 – 20 kwietnia. W tym czasie miasto odwiedzi ponad 20 wykonawców, którzy koncertować będą m.in. w pubach Kalosz i Wiking, MOKu, Muzeum Miasta Mysłowice oraz Kościele Ewangelickim. Wszystko to za sprawą dwójki przyjaciół – Łukasza Prajera i Kuby Moczyróga, którzy zainicjowali i zorganizowali pierwszy AlterFest w 2012 roku.

Dzięki ogromnej popularności pierwsza edycja AlterFestu zyskała rozgłos nie tylko w mediach lokalnych, ale również ogólnopolskich (w Antyradiu czy TVP 2). Podczas zeszłorocznej odsłony na sześciu koncertach muzyki alternatywnej zgromadziło się łącznie ponad 800 osób. Organizatorzy chcą jednak poprawić wynik w tym roku. – Przygotowując się do drugiej edycji festiwalu zakładamy frekwencję na poziomie minimum 2000 osób – mówią. – Ma to związek ze zwiększeniem się o 4 liczby wydarzeń festiwalowych, jak i również z tym, iż w tym roku festiwal będzie odbywał się także w innych, większych miejscach.

AlterFest poza zapewnieniem uczestnikom dobrej zabawy ma w swym założeniu promować kulturę wśród młodych ludzi. Choć adresowany jest do osób w wieku 15 – 30 lat, wśród publiczności spory odsetek stanowią również osoby po 40 roku życia.

– Forma jaką przybraliśmy związana jest z charakterem miasta Mysłowice, które najbardziej kojarzone jest z muzyką – wyjaśniają pomysłodawcy przedsięwzięcia. – Organizując AlterFest, mamy nadzieję zaktywizować młodych ludzi do działania, rozwijania się i dążenia do samorealizacji w każdej możliwej dziedzinie kulturowej. AlterFest to nie tylko cykl koncertów. To okazja do spotkania wartościowych osób, wymiany doświadczeń, czy nawet podjęcia współpracy. Charakter i sposób odbywania się koncertów umożliwia konfrontację z artystami oraz ludźmi spoza regionu. Po każdym koncercie uczestnicy mogą rozmawiać z artystami, dowiedzieć się jak zaczynali i co ich do tego pchnęło. Zainspirowani młodzi ludzie być może właśnie dzięki AlterFest zaczną tworzyć.

Znamy pierwszych wykonawców, którzy swą obecnością uświetnić mają imprezę. Wśród zapowiedzianych już artystów odnaleźć można m.in.: dobrze znany miłośnikom alternatywy zespół Snowman, niezwykle ciekawy Crab Invasion, katowicki Be All Ears, Argentyńskie Psy oraz Lewe Łokcie. – Już w chwili obecnej można powiedzieć, iż tegoroczny AlterFest będzie bardzo obfity w koncerty artystów cenionych i dobrze znanych w kręgu muzyki alternatywnej i nie tylko. Jednakże to nie koniec, ponieważ ogłoszonych zostało dopiero pięć z kilkunastu zespołów. Zapewniam, że na liście tegorocznych wykonawców znajdzie się jeszcze wiele ciekawych nazwisk. Jestem pewien, że tegoroczna edycja festiwalu będzie lepsza od poprzedniej pod względem programowym. Mam nadzieję, że równie dobrze będzie od strony organizacyjnej – mówi Łukasz Prajer.

Poniżej utwór jednego z zespołów, który zagości na tegorocznym AlterFeście:

Snowman – Niezmiennie

Komentarze