Październikowa dyskusja książkowa

Czytelnia pod Amarantusem, czyli mysłowicki klub książkowy, zaprasza na kolejne spotkanie wszystkich miłośników literatury.

W poniedziałek 15 października o godz. 17.30 w brzęczkowickim Amarantusie odbędzie się dyskusja na temat książki Hanny Kowalewskiej „Julita i huśtawki”. Opis książki:

Do rodzinnego miasteczka przyjeżdża pisarz Koli, by przez parę tygodni pracować nad książką i jednocześnie prowadzić przewrotną grę z ukochaną Metką. To właśnie ona, a także jej dawni znajomi stają się głównymi bohaterami jego powieści. Dzieciństwo, młodość, pierwsze miłości, pierwsze śmierci… Ale to Metka interesuje go najbardziej, to ją kocha i zachłannie kolekcjonuje wszystko, co się z nią wiąże: jej doznania, fakty z jej życia i ludzi z jej przeszłości oraz teraźniejszości. Wędrując po miasteczku, szuka wspólnych śladów, próbuje odtworzyć dawne zdarzenia, dociera do podskórnego nurtu wzajemnych powiązań. Julita i huśtawki to jednak nie tylko powieść o młodości, miłości i namiętności. Jej pełnoprawnym bohaterem jest też PRL. Hanna Kowalewska opowiada o nim w sposób wyjątkowy – ostro, ironicznie, bez sentymentalizmu, obnażając wiele absurdów tamtego czasu. Jaki wpływ na bohaterów ma epoka, a jaki rodzina i dom, w którym żyją? Czy uda im się przezwyciężyć różne obciążenia i wygrać z losem? Pierwszomajowe pochody, oranżada, kamienna wanna z czarodziejską wodą, anioły, koty, kałuże i prowincja, na której może zdarzyć się wszystko, w przewrotnej i wciągającej powieści Hanny Kowalewskiej.

Jeśli również macie ochotę wziąć udział w rozmowie, wystarczy przeczytać książkę i dołączyć do reszty uczestników. Spotkania niezmiennie odbywają się w sklepo-kawiarni Amarantus przy ul. Nygi 1, a prowadzi je Sabina Rotowska-Śpiewak.

Komentarze