Sierpniowe spotkanie Czytelni pod Amarantusem

Przed nami kolejne spotkanie mysłowickiego klubu książkowego. W kameralnym gronie uczestnicy dzielą się wrażeniami i przemyśleniami po lekturze przeróżnych tytułów. Zobaczcie, o czym będą rozmawiać tym razem.

20 sierpnia o godz. 17.30 w brzęczkowickim Amarantusie rozpocznie się dyskusja na temat książki Margaret Atwood „Opowieść podręcznej”, na której podstawie powstał amerykański serial telewizyjny. Opis książki:

Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet. Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość. Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…

Jeśli również macie ochotę wziąć udział w rozmowie, wystarczy przeczytać książkę i dołączyć do reszty uczestników. Spotkania niezmiennie odbywają się w sklepo-kawiarni Amarantus przy ul. Nygi 1, a prowadzi je Sabina Rotowska-Śpiewak.

Komentarze